Spotřebitelské úvěry se těší velké oblibě

Spotřebitelé jsou schopni splácet mnohem lépe než kdy dříve, na což má vliv velice nízká nezaměstnanost a neustále rostoucí průměrná mzda. Stav české ekonomiky je skutečně dobrý, a tím pádem se daří i poskytovatelům úvěrů a finančním institucím. I opatrnější jedinci vkládají důvěru do spotřebitelských úvěrů, neboť si jsou jisti, že v nadcházejících letech nebudou mít žádný problém se splácením svých závazků.

Zájem je především o neúčelové úvěry, protože z nich spotřebitelé mohou hradit, na co si jen vzpomenou. Stejně tak jsou na vzestupu i rychlé půjčky na menší obnos peněz, například na 10 tisíc korun.

O rychlou půjčku požádáte i přes internet

V současné digitální éře se uživatelé snaží co nejvíce si usnadnit a urychlit práci, a proto se zajímají, zda je rychlá půjčka online. Spousta bank sice nabízí možnost požádat si o půjčku skrze internet, nicméně dokončení celého procesu je nezbytné dokončit na pobočce. V tomto ohledu jsou nebankovní poskytovatelé o krok napřed, protože u rychlých půjček jsou schopni vám schválit žádost do několika minut a během chvíle odeslat peníze. Všechny potřebné dokumenty totiž připojíte přímo do online formuláře.

Pozor, rychlé půjčky jsou jen na menší obnos peněz

Záleží však na tom, kolik peněz si potřebujete půjčit, protože rychlé půjčky jsou většinou na menší částky, zpravidla do 20 tisíc korun. Vezměme si například takovou nebankovní společnost Cool Credit, která patří mezi přední poskytovatele rychlých půjček na tuzemském finančním trhu. V její nabídce najdete produkt, v jehož rámci získáte až 20 tisíc korun. Ovšem podmínkou je, abyste se stali věrným, a hlavně spolehlivým zákazníkem. Při první žádosti totiž dostanete maximálně 8 tisíc korun, až při dalších žádostech se strop zvyšuje.

Cool Credit neprověřuje všechny registry, pouze registr exekucí a insolvencí, zatímco do centrálního registru dlužníků, NRKI, BRKI a SOLUS nenahlíží. Jestliže tedy v těchto máte nějaký záznam, nevadí, důležité je, abyste nebyli v registru exekucí či insolvencí. Cool Credit umožňuje sjednat půjčku online, stačí odeslat žádost, podepsat smlouvu skrze SMS, přiložit kopii občanského průkazu a výpis z účtu, na základě čehož vám firma vyhodnotí, zda vám půjčku schválí či nikoliv.

Text nevyjadřuje názor redakce