Opravdu dobrá realitní kancelář se otevřenosti vůči svým klientům nebojí. Takže zažádáte-li o možnost prostudování smlouvy pěkně v pohodlí domova (či její posouzení u nezávislého odborníka), nebude vám bránit. 

Chtějte znát kompletní rozsah služeb

Vyhýbá se vámi zvolená společnost problematickým životním situacím (oddlužení, zástavám, exekucím apod.)? Pak si asi není svými profesionály tak jistá, jak se na první pohled tváří. Dobrým vodítkem je nabízení prodeje bytu či domu tzv. na klíč. A to včetně takových „detailů“, jako je přepis v katastru, zaplacení daně z převodu, odhlášení poskytovaných služeb (elektřina, plyn) atd.

Samozřejmě, nemusíte služeb navíc využít – ale už jen ta možnost je dobrou zárukou toho, že jednáte skutečně s profesionály ve svém oboru.

Snad nic takového řešit muset nebudeme…

Tak takovou větu od solidní realitky neuslyšíte. Naopak, vysoké pojištění profesní odpovědnosti uvádějí skuteční profíci na prvních místech seznamu výhod. A nezáleží na tom, jestli chcete využít služeb realitní kanceláře v Praze nebo v malém okresním městě.

A poslední nápověda pro spokojený výběr? Služby zdarma! Profesionálové z oboru se s vámi nebudou přetahovat o několik tisícovek za odhad nemovitosti a další služby. Naopak, neváhají vám podobné služby poskytnout zcela nezávazně a zdarma. Dopředu tak budete vědět, kolika a za jakých podmínek za svou nemovitost můžete dostat. A to i v případě, že se rozhodnete vsadit na stále oblíbenější přímý výkup nemovitosti!

Text nevyjadřuje názor redakce