Protože se informace v dnešním světě stávají komoditou a předpokladem k inovacím a úspěchu, je důležité i prostředí, které takové sdílení znalostí, zkušeností a nápadů podporuje. Právě tento trend podchytil letošní ročník soutěže CBRE Zasedačka roku v kategorii Chytrá spolupráce, kterou vyhrála česká společnost Trask.

V jejích nových kancelářích na pražském Pankráci se tak můžete s kolegy o důležitém projektu pobavit na houpačce, domluvit si schůzku v prostoru připomínajícím obývací pokoj či březový les, nebo uspořádat brainstorming v jednom z mnoha míst lákajících k plánovaným i neplánovaným setkáním.

Traga

Kanceláře dneška

IT svět v posledním desetiletí prošel hlubokou přeměnou. Od technologických firem se v dnešní době očekává více kreativní přístup k řešení projektů než v minulosti. Firmy se musí přizpůsobovat, a to nejen v jejich vlastním byznysu, ale i v tom, jaké pracovní prostředí svým zaměstnancům nabízejí.

Kanceláře společnosti Trask proto byly od počátku projektovány jako “flexi office”. To znamená, že v nich můžete najít třeba velký počet flexibilních míst (tzv. „hot desků“), které neslouží pouze jedinému zaměstnanci. „Vytvořili jsme prostředí, které nabízí klid na práci, ale také dostatek prostor pro společné setkávání,“ říká Filip Tománek, CEO a spoluzakladatel společnosti. „Naší ideou bylo vytvořit prostor, ve kterém se budeme cítit jako doma a který podpoří rodinnou a přátelskou atmosféru, která je pro Trask již od jeho prvních let typická. A jsme rádi, že se nám i díky ocenění CBRE Zasedačka roku v kategorii Chytrá spolupráce náš záměr potvrdil,“ dodává Filip Tománek.

Traga

Surové materiály, brutalistní design a betonová recepce

Autoři architektonického projektu ze Studia Perspektiv vycházeli ze současných světových trendů a inspirovali se i brutalistním designem. Při průchodu kancelářemi tak můžete vidět použité surové materiály a spoustu jindy skrytých detailů jako jsou odhalené sádrokartony nebo březové překližky. Recepce či sdílený stůl v největší kuchyňce jsou vyrobené z unikátního podsvíceného betonu LiCrete od společnosti Gravelli. Otevřené prostory kanceláří jsou členěné pomocí zasedaček ve stylu ocelových kontejnerů či doplňujícími prvky jako březové lesíky či houpačky.

Výsledek? Kanceláře, za které by se nemuseli stydět světoví technologičtí giganti

“Ocenění CBRE Zasedačka roku patří i našim zaměstnancům, kteří se tvorby architektonického návrhu ve formě připomínek zúčastnili. Všichni dohromady jsme tak vytvořili unikátní prostory, za které by se nemusely stydět ani firmy jako Google či Microsoft,” doplňuje Filip Tománek. Celková investice do kanceláří vyšla na několik desítek milionů korun.

BoysPlayNice Photography & Concept


Pokud vás kanceláře Trasku zaujaly a chtěli byste v nich třeba někdy pracovat, podívejte se na kariérní web Trasku a domluvte si schůzku.

 

Text nevyjadřuje názor redakce