Společnost Continental Barum, jež se zabývá výrobou osobních, nákladních a industriálních pneumatik, v letošním roce představila další generaci oblíbených zimních pneumatik, kterou navazuje na předchozí úspěšné zimní obutí Barum Polaris 3.

Barum Polaris 5 oproti předchůdcům slibují mnohem lepší jízdní vlastnosti, a to na všech typech povrchů. Výrobce mimo jiné použil zcela nový design bočnice, který postupně zavede na všechny pneumatiky značky Barum.

Barum se zaměřil na jízdní vlastnosti na sněhu

Inženýři společnosti Continental Barum se při vývoji pneumatik Barum Polaris 5 zaměřili zejména na jízdní vlastnosti na zasněžené vozovce, ovšem neutrpěly ani výkony na suché a mokré silnici. Středoevropské zimy jsou proměnlivé, přičemž zimní teploty mnohdy střídají podmínky podzimního charakteru, čemuž chtěla značka Barum přizpůsobit i pneumatiky. Přece jen, mnohokrát se stane, že ráno rtuť teploměru klesne pod bod mrazu, ale odpoledne už teploty dosahují deseti stupňů. Pokud je ráno nasněžené, po obědě už je na vozovce místo sněhu břečka. Právě na takové změny jsou pneumatiky Barum Polaris 5 perfektně připravené.

Pneumatiky jsou odolné vůči aquaplaningu. Dále vás potěší, že nejsou tak hlučné jako předchozí model Barum Polaris 3 a ještě mají nižší valivý odpor.

Jakými vlastnostmi se Barum Polaris 5 chlubí?

Společnost přizpůsobila profil zimním podmínkám, tudíž nabízí perfektní přilnavost na sněhu. Pokud je silnice zasněžená, nemusíte se bát ani dlouhé brzdné dráhy, neboť profil je vytvořen tak, aby byla brzdná dráha co nejkratší a trakce co nejlepší.

Pneumatika si hravě poradí i na mokrých silnicích, neboť z běhounu je voda účinně vytlačována, a tím je lepší styčná plocha. Pneumatika je na mokré vozovce stabilní a vyvážená. Zapomenout můžete i na nepříjemný hluk, jenž je charakteristický pro většinu zimních pneumatik na trhu. Při odvalování je díky propracovanému běhounu hluk vskutku minimální.

Bočnice se chlubí novým vzhledem

Společnost sídlící v Otrokovicích podrobil vývoji také samotnou bočnici, která dostala úplně jiný design, než je u předchozích pneumatik Barum Polaris 3. Samozřejmostí je přítomnost loga značky Barum, ale nechybí ani označení modelu a rozměr pneumatiky. Značka přemýšlela, jak jednoznačně označit, že se jedná o zimní pneumatiky, a tak na bočnici ještě doplnila znaky vloček.

Jestliže tedy přemýšlíte, jaké pneumatiky zvolit, vsaďte na ryze českou kvalitu. Otrokovický výrobce vám nabízí pneumatiky pro bezpečnou, ovšem zároveň ekonomickou jízdu. Prodávají se ve velkém množství rozměrů, a to jak pro osobní vozy, tak i pro SUV. Podívejte se na podrobné informace o zimní pneumatice Barum Polaris 5.

Text nevyjadřuje názor redakce