Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Rotterdamu proto připravuje pro české firmy, aktivní v oblasti logistiky věcí a dopravě osob, incomingovou misi v termínu konání 6. - 7. listopadu.

Proč podnikatelská mise do Nizozemska?

  • Nizozemsko je po mnohá staletí centrem světového obchodu a v oblasti přepravy se pyšní dvěma významnými body – letištěm Schiphol a rotterdamským přístavem, který zaujímá 4. místo v mezinárodním srovnání.
  • Logistika je dlouhodobě silnou oporou nizozemské ekonomiky. Do státního rozpočtu ročně přináší 55 miliard eur a zaměstnává na 813 tisíc lidí, což činí téměř 5 % obyvatelstva.
  • Nizozemsko je podle mezinárodních studií světovým lídrem v kvalitě a v úrovni infrastruktury. Má nejhustší dálniční síť, na každých tisíc kilometrů čtvereční připadá 64 km dálnic.
  • V sektorech, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu a rychlost převozu, např. potravinářství nebo rostlinná výroba, vyžívá informační technologie s managementem dodavatelského řetězce.
  • Nizozemsko je jednou z prvních zemí, která v přepravě klade důraz na ekologicky udržitelnou přepravu a tichou spedici. 

Cílem této podnikatelské mise je propojit české společnosti se zástupci vedoucích logistických společností v Evropě (RICOH/DHL a CEVA Logistics). Tyto společnosti totiž ve svých zahraničních aktivitách téměř výhradně pracují systémem subdodávek.

Kancelář CzechTrade v Rotterdamu navíc připravuje rozsáhlý matchmaking s nizozemskými logistiky, kteří budou vytipováni podle konkrétních požadavků účastníků mise. S dalšími potenciálními partnery se české firmy mohou setkat během návštěvy dvou největších nizozemských logistických veletrhů v Rotterdamu a v Utrechtu.

Zájemci o bližší informace mohou kontaktovat Andreu Märzovou na tel. +31 6 393 546 89 nebo e-mailem na andrea.marzova@czechtrade.cz.

 

Text nevyjadřuje názor redakce