Nejpopulárnější ruský vyhledávač Yandex (obdoba českého Seznamu) zveřejnil statistiku, dle které zájem lidí o „chytré technologie v bytě nebo v domě“ vzrostl během jednoho roku o celých 31 %. Lídrem v počtu vyhledávání na tomto prohlížeči je sousloví „Chytrý dům“.

Drtivá většina, 84 % lidí, kteří se zajímali o „Chytrý dům“ jsou mladší 44 let a z větší části jde o finančně zajištěné muže z velkých měst a jejich okolí.

Trend růstu zájemců o tyto technologie potvrzuje i „rozrůstání“ oborového veletrhu Interlight Moscow (ruský „bratr“ frankfurtského veletrhu Light + Building). Oproti roku 2016 se v minulém roce zvýšil jednak počet návštěvníků, kterých přišlo přes 18 500, ale i počtem vystavujících firem, kterých bylo 497. V letošním roce organizátoři očekávají ještě mnohem vyšší čísla.

smart city 529317013 730

Zahraniční kancelář CzechTrade Moskva samozřejmě sledujete tyto trendy, a proto se také rozhodla zařadit letošní ročník výstavy Interlight mezi své prioritní akce. Veletrh InterLight Moscow se bude konat v 6. - 9. listopadu 2018. CzechTrade nabízí firmám osobní účast na této výstavě a v rámci svých asistenčních služeb rovněž doprovodný servis při vyhledání, oslovení ale i dalším jednání s potencionálními partnery, tak, aby se české firmy mohly prosadit na tomto bezesporu perspektivním trhu.

Podrobnější informace je možné získat u organizátora akce: moscow@czechtrade.cz nebo na https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/archiv-akci/interlight-moscow-2018.

Text nevyjadřuje názor redakce