Kritickým momentem je ochrana bazénů před nechtěným pádem a utonutím. Zatímco například francouzská legislativa přesně určuje, jak má být bazén chráněn, v ČR tyto zásady prakticky neexistují. Nejběžnější používanou ochranou je zastřešení bazénu. Specialistou na zastřešování bazénů, ale i teras, je ryze česká společnost ALUKOV. Letos oslaví 23 let od svého vzniku. Dnes patří mezi světovou špičku v oboru zastřešování teras i bazénů.

„Snažíme se udávat ve vývoji zastřešení směr i tempo. Zavádíme do výrobků technologické inovace, které posouvají jejich odolnost i životnost. Nic nešidíme. Za důležité považujeme také design a uživatelské pohodlí. Proto spolupracujeme s designéry a zastřešení před uvedením na trh pečlivě testujeme. Používáme kvalitní materiály a dbáme na precizní řemeslnou práci. Tím se lišíme od jiných výrobců,“ uvedl Jan Zitko, majitel společnosti a současně předseda představenstva ALUKOV a.s., který se doposud stará o chod celé firmy. 

VIVA 1

Zahraniční projekty pro námořnictvo a letectvo

Úspěch společnosti ALUKOV spočívá v jejím přizpůsobení se zahraničním trhům. Byla vybrána mezi světovou konkurencí pro výrobu a instalaci specifického zastřešení horních palub dvou válečných lodí indického námořnictva. Stala se tak první společností na světě, která zhotovila posuvné zastřešení na loď s váhou přes 2200 tun. „Naše nabídka nebyla zdaleka nejlevnější, ale přesvědčili jsme investora o našich technických schopnostech. Dokážeme takové zastřešení nejen navrhnout, ale i vyrobit a uvést do provozu. Nejpodstatnějšími kritérii byla rychlost posouvání zastřešení a bezpečnost celého systému, neboť chránil admiralitu vojenského námořnictva a řadu významných politiků indické vlády,“ říká Pavel Tuček, obchodní ředitel firmy.

Alukov se také podílel na vývoji a výrobě zastřešených pojízdných schodišť k letadlům v Miláně a Ženevě. Opravdovou výzvou byla realizace terasového zastřešení CORSO v mrakodrapu v Šanghaji ve výšce téměř 60 metrů nad zemí. Další zajímavé realizace ALUKOVU najdete po celém světě, například nadrozměrná zastřešení veřejných bazénů v Austrálii, Novém Zelandu nebo v USA.

ALUKOV vyrábí většinu svých zastřešení na míru. „Naše zastřešení vyřeší mnoha lidem prodloužení sezóny jak v bazénu, tak na terase, kde lze při vhodném vytápění Silvestra i Vánoce. To, že naše zastřešení získávají řadu významných ocenění na mezinárodních veletrzích nás samozřejmě těší a je dobrou garancí všem zájemcům, že jde o kvalitní výrobek. A navíc český. Máme také řadu inspirativních nápadů, jak zastřešenou terasu využít, ale zákaznice přicházejí s dalšími a dalšími. Domácí kancelář, prostor pro meditace, místo pro rodinné oslavy, hrací koutek pro děti nebo fitko pod širým nebem, je jen malý výčet těch nejvíce frekventovaných,“ říká Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti ALUKOV a.s. V nabídce je více než 30 druhů modelů bazénových zastřešení a 9 typů terasových. Jde o nejrozšířenější nabídku zastřešení na míru na trhu ČR.  

Českým trendem je designové dílo

Společnost ALUKOV neustále sleduje a vyhodnocuje požadavky svých zákazníků. Proto přichází tento rok s novým zastřešovacím systémem ALUKOV PERGOLA. Jedná se o zastřešení s pevnou neposuvnou střechou, které oceníte především na podzim, kdy je počasí velice proměnlivé a nevyzpytatelné. ALUKOV Pergola umožní užívat si příjemných chvil na terase až 200 dní v roce. Své místo najde nejen v interiéru budovy, ale i v exteriéru na terase, jako kryté stání pro auto, zastřešení bazénu nebo krytý vstup do domu. Lze jej také využít k prodloužení střechy, zastřešení schodišť a zábradlí, přizpůsobí se tvaru sedlové střechy. Profily umožňují vysokou nosnost střechy, protože jejich konstrukce je efektivně přizpůsobena všem statickým požadavkům, proto se hodí k domům v nížinách i v horských oblastech.

ALUKOV PERGOLA 4

Zastřešení ALUKOV PERGOLA lze rychle namontovat bez velkých výdajů nebo zásahů do stávajícího domu a jeho konstrukce.

Slavnostní představení bude mít ALUKOV PERGOLA na veletrhu FOR ARCH, kde bude možné si toto zastřešení poprvé prohlédnout. Veletrh se koná 18.-22. 9. Stánek ALUKOV naleznete v hale B5 v expozici 15 a 12. Více na www.alukov.cz

Text nevyjadřuje názor redakce