Automobilový svět se mění, a proto v Praze autosalon Dajbych otevřel nový showroom podle celosvětového konceptu britských značek Jaguar Land Rover. Nyní přichází první elektrický Jaguar a využije tak například nabíjecí stanice nebo specializované servisní místo.

Kultovní automobilky Jaguar a Land Rover udávají už několik let tempo na špičce technologického vývoje automobilového průmyslu a tato změna u jinak tradičních značek logicky přinesla novou vizi, jak mají vypadat místa pro prezentaci a servisování nových modelů. Jednoznačným trendem je elektrifikace – v těchto týdnech přichází na trh první elektromobil s šelmou na kapotě Jaguar I-Pace, který konkuruje americké Tesle X, a zároveň etalon luxusních SUV Range Rover dostane hybridní motory.

Nový koncept klade přísné požadavky i na vybavení a vzdělávání zaměstnanců

Tyto změny vytváří nové nároky na infrastrukturu autosalonů. V nově postavené budově autosalonu Dajbych v pražském Motole tak najdete rychlé nabíječky elektrobaterií, specializovaná servisní stání. To jsou jen viditelné prvky, ty náročnější pak spočívají v přísných procesních opatřeních, nákupu odpovídajícího software, a především vzdělávání techniků a dalších lidí.

„Stavba v Praze nebyla snadná,“ prozradil majitel Petr Dajbych. „Stavěli jsme na omezeném prostoru, proto jsme zvolili dvoupodlažní řešení. Během stavby bylo obtížné zabezpečit provoz autosalonu, kdy se půl domu zbouralo a podmínky pro zákazníky i zaměstnance nebyly zdaleka ideální. Nyní už ale obě strany profitují z nové designové budovy.“

Britský duch i ve třetím tisíciletí

Protože zákazníci těchto prémiových automobilek jsou zvyklí na nejlepší služby, nový koncept klade důraz na kvalitní materiály, čistý design a nejmodernější technologie. První nově vybudovaný showroom se v Čechách otevřel na jaře v Plzni a pro firmu Dajbych tak jde o druhý nový autosalon a investici v řádu desítek milionů korun.

Tato rodinná firma si zakládá na své více než 23leté tradici v oboru prémiových vozů a přesto, nebo právě proto se soustředí na rozšiřování služeb a inovace. Letos Dajbych představil novou vizi společnosti, která má společně s modernizovaným logem pomoci vstoupit do nové fáze automobilových dějin. „Poslední období pro nás znamená nové výzvy – nové pobočky, budovy, rozšiřování a technologie. Proto se i my stále zlepšujeme,“ uvedl Petr Dajbych. „Podstata však zůstává stejná. Budovat kolem sebe tým lidí a komunitu zákazníků, pro které jsou auta a obzvláště ta anglická srdcovou záležitostí.“

Více informací najdete na www.dajbych.cz.

 

První elektrický Jaguar

I‑Pace je nejchytřejší pětimístný sportovní vůz značky Jaguar. Je působivý na pohled, skvěle se řídí a přináší dosud nepoznanou konektivitu. Přestože se jedná o velmi prostorný vůz, je to ryzí Jaguar zaměřený na řidičské zážitky a ohromuje svými parametry:
• zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy
• výkon 400 k a točivý moment 696 Nm
• dojezd 480 km
• zavazadlový prostor více než 1 453 litrů

Text nevyjadřuje názor redakce