Indonéská vláda buduje vysokorychlostní internetovou infrastrukturu zaměřenou na všechny provincie po celé Indonésii. Koordinaci nad různými projekty zajišťuje Ministerstvo pro komunikaci a informatiku. Realizuje program, v němž se všechny provincie a města v Indonésii mají propojit vysokorychlostním internetovým připojením. To je velmi ambiciózní cíl, uvážíme-li, že Indonésie je ostrovní říše s více než 17 000 ostrovy, které nelze technicky pohodlně propojit jako klasické země.

Provincie Puncak Jaya v Papue je jednou z oblastí, které nedávno ministr pro komunikaci a informatiku navštívil, aby získal informace z první ruky o rozvoji infrastruktury pro vysokorychlostní internet. Dle ministra mohou díky vybudování sítě v nejvyšší oblasti v provincii Papua místní školní děti využívat web stejně jako jejich vrstevníci v hlavním městě Jakartě.

internetIndonéské Ministerstvo pro venkov, rozvoj znevýhodněných regionů a přesídlování uvádí, že přibližně již 70 procent z více než 74 tisíc vesnic v zemi má zajištěn přístup k internetu. Předpokládá se, že všechny vesnice napříč indonéským územím budou pokryty letos či napřesrok.

Rozvoj vysokorychlostního širokopásmového internetu je součástí vládní strategie Indonesia Broadband Plan (RIP) na roky 2014–2019, která má zajistit dostupné připojení napříč celou zemí a zejména na jejích 17 000 ostrovech. Tento víceletý plán byl vytvořen za přispění americké USAID, Global Broadband and Innovation Program, který poskytoval technickou asistenci partnerským indonéským institucím. Rozpočet na celý program přesáhne 22 miliard dolarů a sestává ze šesti hlavních pilířů a institucionálních reforem potřebných k maximalizaci přínosů při zavádění broadband technologie.

Text nevyjadřuje názor redakce