Největší ze sedmi arabských emirátů investuje během tří let 13,6 miliardy dolarů na rozvoj ekonomiky, vytvoření tisíců pracovních míst, podpoření stavebních projektů a snížení nákladů na výstavbu budov. Infrastrukturní, průmyslové a sociální projekty mají solovit i malé a střední podniky a směřují ke zvýšení konkurenceschopnosti soukromého sektoru Abú Dhabí.

Kromě ekonomického rozpočtu ve výši 13,6 miliardy dolarů byl požadován audit stavebních předpisů pro infrastrukturu, obytné, komerční a průmyslové projekty s cílem snížit náklady a podpořit rozvoj. Za účelem zvýšení nabídky v oblasti cestovního ruchu byli vyzvání architekti k vybudování destinací pro ekoturismus, nových moderních kempů a sportovních areálů.


V rámci inovativních plánů bude vytvořeno až 10 000 pracovních míst pro občany emirátů.
Tento významný ekonomický projekt a legislativní posílení přichází v návaznosti na zavedení nového vízového systému v SAE, v jehož rámci budou vědci a jiní významní odborníci moci získat víza až na deset let. Výsledný plán cílí na rozvoj ekonomiky a zlepšení pozice SAE na globální scéně.

Text nevyjadřuje názor redakce