Společnosti Norwegian Air Shuttle a Flybondi si jako výchozí bod určily argentinské město Cordoba a plánují zavést stovky nových linek. Nízkonákladová společnost Norwegian Air si vybrala jako základnu pro své argentinské linky letiště Ambrosia Taravella v Cordobě. Argentinská pobočka norské firmy tak podle smlouvy věnuje 200 milionů amerických dolarů do okolní infrastruktury a následně by měla vytvořit 100 nových pracovních míst. Ve smlouvě totiž stojí, že společnost musí dávat přednost primárně místním ekonomickým subjektům.

Společnost plánuje, že Cordoba se stane turistickou destinací číslo jedna pro Argentince a destinací číslo dvě pro zahraniční turisty, kteří navštíví Cordobu hned po Buenos Aires. Norwegian Airlines již potvrdily, že mají celkem schváleno 152 linek, z nichž bude 72 vnitrostátních, spojujících Cordobu s Buenos Aires, Mendozou, Saltu, vodopády Iguazú a departementem Bariloche. Britská pobočka Norwegian Airlines již létá z Londýna do argentinské metropole čtyřikrát týdně.

Provincie Cordoba na oplátku nabídla Norům mnoho daňových zvýhodnění, stejně jako další nízkonákladové společnosti Flybondi.

První let se uskutečnil v lednu mezi Cordobou a Iguazú. Nyní společnost zažádala o povolení pro 361 nových linek. Společnost se snaží spojovat především argentinské vnitrozemí, aniž by se muselo létat přes Buenos Aires. Flybondi plánuje provozovat celkem 175 mezinárodních linek a jen 13 jich bude odlétat z Buenos Aires, prioritou je spojovat latinskoamerický kontinent, tedy Argentinu s Chile, Paraguayí, Uruguayí, Brazílií, Kolumbií, Peru a Bolívií.

Text nevyjadřuje názor redakce