Placení nemovitosti, která leží nevyužitá ladem, je noční můrou každého majitele. Není proto divu, že si každý přeje prodat nemovitost rychle a bez zbytečných komplikací. Na první pohled může být takový prodej poměrně banální záležitostí. Poptávka na trhu je velká, proč by tedy měl prodej být problém?

Přizvěte experty

Většina z nás prodává nemovitost jednou maximálně dvakrát za život. Je tedy pochopitelné, že nemáme dostatek zkušeností a nemůžeme všechno, co se týká prodeje vědět. Jestliže si chcete ušetřit starosti, svěřte prodej bytu či domu do rukou spolehlivé a solidní realitní kanceláři. Prodej nemovitosti je pro makléře denní chleba a mají dostatek zkušeností, díky kterým mohou usnadnit a uspíšit celý proces prodeje. Pokud budete spoléhat jen na svoje vlastní schopnosti, může se také stát, že váš byt či dům bude na trhu příliš dlouho                   a potenciální kupci jej časem začnou ignorovat.

Nepodceňujte přípravu

V první řade je potřeba připravit si veškeré právní dokumenty k nemovitosti, jako je nabývací listina, prohlášení vlastníka, soupis nákladů apod. S těmito dokumenty pak může realitní kancelář operovat a poskytovat informace kupujícím. Dále je klíčové určit prodejní cenu. To je obzvláště ošemetné, pokud prodáváte na vlastní pěst. Nadsazená částka totiž může způsobit nedostatek zájemců, podsazenou částkou zase ošidíte sami sebe. Mnohem lepší je spolehnout se na realitní kanceláře. Ty totiž poskytují odhad ceny nemovitosti zcela zdarma.

Vzhled prodává

Nezapomeňte také připravit samotnou nemovitost. Mnoho zájemců o koupi se totiž kromě jiného rozhoduje emotivně. Musíte jim usnadnit představu jejich vysněného domova. Objekt by vždy měl být čistý a vymalovaný. Je také lepší, pokud je byt základně vybavený.     V tomto vám opět může pomoci realitní kancelář, která může nabídnout službu „homestaging“. Jedná se o zatraktivnění prodávané reality. Nezapomeňte také na prezentaci dané nemovitosti na internetu. Profesionální fotografie, které zaujmou na první pohled, vám totiž pomohou byt či dům prodat o mnoho rychleji.

Text nevyjadřuje názor redakce