Celý příští víkend bude v pražském kempu Džbán patřit kultovním strojům Vespa. PragoVespa je totiž tradiční mezinárodní sraz majitelů a příznivců těchto italských skútrů. V rámci letošního ročníku se mohou těšit na společné výlety po Praze a okolí, které vyvrcholí v sobotu spanilou jízdou skrze historické centrum i méně známá zákoutí hlavního města. V průběhu celé akce bude probíhat bohatý doprovodný program, testovací jízdy s novými modelmi Vespa a soutěže o ceny.

Podrobnosti o srazu PragoVespa na klubovém webu: http://www.vespaclubpraha.cz/pragovespa

50. narozeniny modelu Vespa Primavera

V rámci akce PragoVespa oslávime 50. výročí odelu Vespa Primavera. První verze, představená v revolučním roce 1968, se okamžitě stala kultovním skútrem, obdivovaným pro svůj nadčasový klasický styl. Letošní verze zaujme novými 12“ koly z lehké slitiny. Ve verzi 125 cm3 je součástí výbavy i nejmodernější osvětlení s technikou LED, funkce vyhledávání zaparkovaného motocyklu a dálkového odemykání sedla. Zákazníci mají na výběr motory se zdvihovým objemem 50 nebo 125 cm3, takže ji lze řídit s běžným řidičským oprávněním na osobní auto (třídy B). Vespa Primavera je nejprodávanější klasika této legendární italské značky a patří zároveň k nejžádanějším skútrům v celosvětovém měřítku. 

Vespa Primavera

K narozeninám výrobce připravil speciální edici Primavera 50° Anniversario, která přichází ve dvou exkluzivních barvách Azzurro Anniversario (světle modrá - lesklá) a Marrone Anniversario (kaštanově hnědá metalíza - matná) s bílým sedadlem a švy v barvě vozidla, kterou si taky budou fanoušci Vespy moct otestovat na PragoVespě.

Text nevyjadřuje názor redakce