Léto evokuje v každém z nás touhu po odpočinku a zábavě. Můžete si všimnout, že i kolegové začínají svou práci lehce odbývat. Vytrácí se chuť pracovat. Začíná prostě okurková sezóna. Střídají se dovolené a každý je myšlenkami u grilu, na chatě nebo se v duchu děsí toho, co doma vyvádí ti jejich uličníci, kteří mají prázdniny. Paradoxně léto je nejlepší doba na uspořádání teambuildingu. Normy v létě stejně nikdo trhat nebude, tak tento odpočinkový čas alespoň využijte ke stmelování týmu a plánování nových cílů. Své zaměstnance jistě potěšíte i teambuildingem zvaným Family day, který je na míru i jejich ratolestem.

Proč teambuilding uspořádat?

Asi hlavním heslem teambuildingu je stmelování kolektivu. Když vytrhnete lidi z komfortní zóny, postavíte je před nové problémy a zkoušky, které jsou navíc podávané zábavnou formou, dozvíte se o svých kolezích mnohem víc. Lidé navzájem poznají své slabé i silné stránky a lépe si pak budou třeba rozdělovat i pracovní úkoly.

Známe přísloví praví, že přítele poznáš při hře a na cestách. Proto je dobré teambuilding pojmout jako soutěž. Typické je rozdělení do týmů podle oddělení, které spolu soutěží a závodí. Důvod proč teambuilding uspořádat je nejen poznání kolegů a pracovníků, ale především zdůraznění sounáležitost ve firmě, upevnění firemních hodnot, loajality a budování důvěry. Lidé na společné akce dlouho vzpomínají a rádi se jich zúčastňují, je to pro ně zároveň i odměna.

Jak teambuilding uspořádat?

Nejtěžší asi je vymyslet program teambuildingu. Vše důmyslně propojit, na nic a na nikoho nezapomenout. Zorganizovat časový harmonogram, zajistit ubytování ve vhodném prostředí, vytvořit zábavné soutěže různých náročností a samozřejmě připravit odměny. Organizace jednoho průměrného teambuildingu je poměrně náročná, a tak záleží na vás, zda vás příprava bude stát hodně času a peníze, nebo jen peníze a teambuilding vám uspořádá profesionální agentura.

Když organizaci teambuildingových aktivit necháte na agentuře…

Nejjednodušší cesta pro vás, jak teambuilding uskutečníte, je oslovit společnost, která už v tom umí chodit. Sdělíte jí své požadavky na kvalitu a úroveň akce a společnost pro vás zorganizuje ten nejlepší teambuilding. Pokud nemáte žádnou představu, můžete se inspirovat v portfoliu agentury. Velmi dobré reference a širokou nabídku firemních akcí má například společnost Newday.

17 let zkušeností a tisíce spokojených zákazníků to je Newday

Srdcem agentury Newday je tým složený z instruktorů a lektorů, kteří svou práci mají jako koníčka. A právě díky nim je agentura schopná každoročně uspořádat více než 150 akcí pro 4000 účastníků. Za 17 let získali zkušenosti a cit pro vytváření firemních akcí na mírů. Jak sami říkají, pomáhají lidem vytvářet pozitivní, příjemnou atmosféru na pracovišti a budovat zdravé mezilidské vztahy.

Akce na míru

V zásadě je možné teambuilding realizovat ze dvou hledisek, buď požadujete nízkou cenu za firemní akci, nebo potřebujete teambuilding na míru. V obou případech můžete oslovit agenturu Newday. Co vám nabídne?

Nízkonákladový teambuilding lze zrealizovat pro deset až tři sta lidí. Aktivity jsou indoorové i outdoorové a liší se od sebe především tématikou a zaměřením. Někdy je hra postavena čistě na logickém uvažování, jindy na fyzické síle a další hry kombinují vše. Zábava nechybí ani u jedné z aktivit. Maximální délka trvání je čtyři hodiny. Stejně krátké a zábavné mohou být i eventy a firemní akce.

Teambuilding na míru už se vytváří podle vašich představ, času a počtu účastníků. Inspirujte se tematickými aktivitami, jako je třeba Jungle survival. Hra zprostředkuje vám i vašim kolegům simulaci havárie letadla v džungli. Kdo přežije? Zábavná hra podporuje strategické myšlení i spolupráci. Trvá zhruba tři hodiny až jeden den, rozšířená verze i celý den.

Chcete-li zahýbat s emocemi vašich kolegů, doporučujeme vyzkoušet teambuilding s aktivitou zvanou Humanus. Vše se odehrává v podzemním labyrintu a strategická hra pohne vašimi emocemi, prohloubí vztahy a zanechá ve vás silné dojmy.

Chcete něco víc než teambuilding?

Potřebujete něco víc extra, než je teambuilding. Chcete svým zaměstnancům, kolegům či partnerům zprostředkovat zážitek, na který nikdy nezapomenou? Pak přesně pro vás agentura Newday uspořádá incentivní zájezd. Vyberte si jednu z oblíbených a lukrativních destinací, jako jsou Kanárské ostrovy, Španělsko, Chorvatsko nebo Itálie. Incentivní zájezdy se zařizují pro deset až dvě stě účastníků. A vždy jsou nabité zábavným programem, zajímavostmi i odpočinkem. Je jen na vás, jak si léto v práci užijete.

Text nevyjadřuje názor redakce