1.       Najdete si na ně vždycky čas

Nesporná výhoda audioknih je ta, že se během poslechu můžete věnovat ještě dalším činnostem. Na čtení si tak najdete čas vždycky. Během úklidu, při vycházce se psem nebo při popojíždění v koloně. Na rozdíl od knih se vám nestane, že byste je zapomněli doma, protože je můžete mít vždy po ruce ve svém chytrém telefonu.

2.       Oči si odpočinou

Dnešní doba plná LCD monitorů, tabletů a chytrých telefonů, do kterých koukáme většinu dne, dávám očím pořádně zabrat. S audioknihami budou oči odpočívat. Pracovat nechte uši a vy mezitím sněte se zavřenýma očima.

3.       Vejdou se do kapsy

Audioknihy seženete ve formátu MP3 a vejdou se vám tak do kapesního přehrávače nebo mobilu. V chytrém telefonu vám práci s audioknihami ulehčí aplikace Audioteka, se kterou máte kdykoli po ruce přes 3 800 audioknih, tedy více než 7 milionů minut mluveného slova napříč žánry včetně časopisů. Aplikace si pamatuje, kde jste s poslechem přestali. A pokud posloucháte před spaním, můžete si nastavit automatické vypnutí po několika minutách či na konci kapitoly.

 4.       Zpříjemňují cestování

Během několikahodinových letů nebo cest vlakem se z nepohodlné sedačky v mžiku přesunete do Orient Expresu, kde budete společně, se vždy elegantním, Herculem Poirotem rozplétat záhadnou vraždu. V autě se s celou rodinou vydáte za Harrym Potterem do Bradavic. Při úklidu se zasmějete se Saturninem. A najednou zjistíte, že bez problémů uběhnete ještě o kilometr více, jen abyste si doposlechli, zda Harry Hole už chytil vraha.

 5.       Vypravěči pozvednou knihu výš

Kvalitní interpret může zážitek z knihy ještě povýšit. V Audiotéce máte k poslechu až 50 minut zdarma. Tedy dostatek času, abyste se ujistili, jestli vám interpret sedne. Když najdete interpreta, který vám vyhovuje, buďte si jistí, že knihou, kterou jste se v tištěné verzi nemohli prokousat, se s lehkostí protančíte, a zážitek z ní bude ještě intenzivnější.

6.       Začněte poslouchat audioknihy teď

Červen je měsíc audioknih. K letošním oslavám se připojila Audiotéka, která má pro nové čtenáře slevu 100 Kč na první audioknihu. Začněte poslouchat hned teď: www.audioteka.cz/go/poslouchej

Text nevyjadřuje názor redakce