Hodnota nemovitostí v poslední době prudce stoupá nahoru a možná i vy tak přemýšlíte, že svůj dům či byt prodáte. Prodej na vlastní pěst je velmi riskantní, zejména pokud postrádáte zkušenosti. Proč je vždy lepší obrátit se na profesionály?

1. Víte, do čeho jdete

Na trhu je velké množství realitních kanceláří, které jsou renomované, a snadno si o nich můžete vyhledat veškeré informace. Dozvíte se tak, jak byli se službami realitní kanceláře spokojení ostatní klienty, zda je důvěryhodná a jakým způsobem vlastně pracuje. Základem však zůstává, že realitní kancelář vždy musí postupovat podle stanovených procesů a pravidel. Nemusíte se tak bát, že by prodej vaší nemovitosti byl ve špatných rukou. Služby realitní kanceláře vám také zajistí naprostou bezpečnost celého obchodu, která spočívá v oddělených účtech či pojištění odpovědnosti. Zatímco při prodeji na vlastní pěst může být celý prodej nemovitosti velkým rizikem, s realitní kanceláří se vám nemůže stát, že byste o peníze přišli.

2. Hladký průběh obchodu

S realitní kanceláří vždy víte, v jakém stádiu se prodej bytu či domu nachází. Poskytuje veškeré poradenství, které se týká prodeje a nezbytné administrativy. Zajistí vám odhad ceny nemovitosti, finanční služby či analýzu trhu s nemovitostmi. Každý správný makléř také ví, že první dojem, který si potenciální kupec vytvoří při vstupu do objektu, je při prodeji naprosto klíčový. Dobrá realitní kancelář je tak schopná zprostředkovat i homestaging.

Kromě toho také rychle vyřídí veškerou dokumentaci, pojištění a smlouvy. Vy tak budete mít s prodejem minimum starostí.

3. Profesionální přístup

Při spolupráci s realitní kanceláří máte jistotu profesionálního přístupu. Makléři jsou vyškolenými odborníky a budou si vědět rady s každou situací, která může při prodeji nastat. Svěřte se proto do rukou skutečných profesionálů, ušetřete si mnoho starostí a času a nechte realitní kancelář, ať se o prodej vaší nemovitosti postará.

Text nevyjadřuje názor redakce