• Inspirujte se knižními tipy největší digitální knihovny v Česku
• 11 výjimečných titulů, které vás budou o prázdninách bavit
• Dárek pro vás: napínavý thriller Už mě vidíš? oblíbené autorky jako e-kniha zdarma

Doba dovolených je za dveřmi a s ním i rozhodování, jaké čtení vzít s sebou na cesty. Pokud při balení kufrů počítáte každé kilo navíc, určitě oceníte knihy v elektronické podobě. „E-knihy nic neváží, k jejich čtení postačí pouze tenká elektronická čtečka, tablet nebo i mobilní telefon s větším displejem a s sebou si jich můžete přibalit klidně deset najednou,“ vysvětluje stoupající oblibu elektronických titulů vedoucí e-obsahu Alza.cz Hana Žáková.

Pořídit e-knihu je přitom jednodušší než zajít do knihkupectví nebo knihovny. Stáhnout si ji můžete jednoduše z pohodlí domova nebo rovnou z dovolené, stačí být online. Navíc za ni obvykle zaplatíte až o 30 % méně než za klasické tištěné tituly.

Obrovský výběr najdete např. na Alza Media, která je největší digitální knihovnou v Česku. V nabídce má více než 16 000 e-knih a audioknih, 1 000 filmů, 600 e-časopisů a novin a kromě webu funguje i jako mobilní aplikace, s níž budete mít čtení vždy po ruce. V Alza Media najdete i těchto 11 tipů na léto, včetně e-knihy zdarma (ke stažení na konci článku):

Krimi a thrillery

Selfies – Severská detektivka Jussi Adler-Olsena. Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?

Temné říční proudy – Napínavý kriminální román s působivou a promyšlenou zápletkou a překvapivým závěrem. Žhavá novinka z pera mistryně svého žánru Sharon Boltonové.

Manželka mezi námi – Psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Ponoříte se do příběhu Vanessy Thompsonové, která je posedlá snoubenkou svého bývalého muže. Dokážete číst mezi řádky a odhalit pravdu dřív, než obrátíte na poslední stránku?

Romány

Hana – Skvěle hodnocený román úspěšné české autorky. Příběh vycházející ze skutečných událostí popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film.

Eleanor se má vážně skvěle – Originální román vychvalovaný kritikou i čtenáři: vtipný, dojemný a naprosto nepředvídatelný. Hořkosladký příběh Gail Honeymanové o samotářce Eleanor dozajista potěší milovníky britského humoru i čtenáře, kteří mají slabost pro psychologické romány.

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let – Holandský stařík je zpět! Se svými akčními přáteli obnoví svůj anarchistický klub a podniknou řadu bláznivých výletů. Ve svém deníku dojemně a s laskavým humorem líčí další rok v domově důchodců.

Sci-fi a fantasy

Oheň probuzení - První díl nové série Draconis Memoria od autora bestsellerové trilogie Stín krkavce. Mix dračí fantasy, špionážního thrilleru a steampunkovým románem.

Ve stínu Říše – Popkulturní blitzkrieg, jaký jste ještě nezažili! Antologie fantastických povídek od autorů jako František Kotleta, Petr Stančík, Petr Schink, Jan Kotouč a dalších.

Šest vran – Šest nebezpečných psanců. Jeden nesplnitelný úkol. Originální fantasy z pera Leigha Barduga.

Naučné a odborné

Radikální otevřenost – Jak být silným leaderem a přitom neztrácet lidskost. Bestseller New York Times.

Pozitivní leader – Bývalý prezident evropského Microsoftu shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí.

BONUS KE STAŽENÍ ZDARMA:

Už mě vidíš? – Drsný thriller z pera Sharon Boltonové. Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru a policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou.

JAK SI DAROVANOU E-KNIHU STÁHNETE:
1. Jděte na www.alza.cz/kupon.
2. Přihlaste se ke svému zákaznickému účtu na Alza.cz nebo si svou registraci vytvořte.
3. Zadejte kód: LETO2018
4. E-kniha bude zdarma stažena do vaší digitální Alza knihovny.

Platnost kódu: do 30. 6. 2018
E-knihu můžete číst na tabletu nebo mobilu v aplikaci ALZA MEDIA nebo si ji stáhnout do své čtečky.

Text nevyjadřuje názor redakce