Říkáte si, že byste dostali vynadáno, kdybyste koupili herní konzoli místo nějakého výletu? Nebojte se, s PlayStation Pro se zabavíte nejen vy, ale také děti, a dokonce i žena vašeho života. Stačí si jen vybrat ty správné hry. Jaké to jsou? Než vám je představíme, pojďme si ještě říci něco o samotné konzoli.

PlayStation 4 Pro je nejvýkonnější konzole současné generace od Sony. Jde o přístroj určen pro hráče, kteří chtějí hrát bez kompromisů. Oproti standardní PS4 má výkonnější procesor, lepší grafiku, podporu 4K rozlišení (nativní nebo upscalovaně, dle titulu) a přináší živější barvy díky technologii HDR. Ta se postará o prezentaci jasných a tmavých barev v mnohem větší barevné paletě. Hry tak působí realističtěji a živěji. Nemáte moderní 4K televizi? Nevadí! S PS4 Pro nebudete ochuzeni. Všechny hry si zahrajete ve standardním rozlišení a ve vyšších snímcích za sekundu.

Teď už k samotným hrám, o které jde u herních konzolí především. Přece na co by vám byla konzole bez pořádných her. Právě u her má PlayStation 4 ohromnou výhodu. Na počítači nebo jiném zařízení si nezahrajete tolik skvělých a do nejmenšího detailu propracovaných her. A to jsme vám ještě neřekli to nejdůležitější, některé tituly jsou obohaceny o profesionální české titulky, aby si napínavé příběhy užil naprosto každý!

PlayStation 4 Pro

PS4 se vyznačuje rodinnými hrami s plnou českou lokalizací, včetně dabingu. Jde o takzvané PlayLink tituly nabízející společnou zábavu, kterou si užije každý, od rychlých kvízů až po pohlcující multiplayerové zážitky. Stačí si takovou hru stáhnout do konzole, použít chytrý telefon nebo tablet jako ovladač a udělat si pohodlí u televizorů. Takhle si zahrajete detektivní hry ve stylu filmů, kvízy nebo společenské hry, v nichž jde hlavně o zpěv, všeobecné znalosti nebo rychlý postřeh. To jsou tituly That’s You!, Knowledge is Power, Hidden Agenda, SingStar Celebration nebo Frantics.

Dospělé hráče láká PlayStation 4 na propracované hry se zajímavým, pohlcujícím příběhem. V novém God of War s českými titulky se vžijete do známého drsňáka Krata, který se z Řecka přestěhoval na server, kde chtěl v rodinném kruhu zapomenout na všechno, co prožil. Osud mu však nepřátel a se svým mladým, nezkušeným synem se vydává na nebezpečné dobrodružství, aby společně splnili poslední přání jejich milované maminky, respektive ženy. Čerstvá novinka Detroit: Become Human od autorů thrillerů Heavy Rain a Beyond: Two Souls přináší netypický a vztahující drama androidů. Navštívíte Detroit roku 2038 a vžijete se do kůže tří odlišných androidů ve chvílích, kdy tento nový svět balancuje na okraji chaosu. Vaše rozhodnutí dramaticky pozmění vývoj herního příběhu. Čekají vás tisíce voleb a desítky možných konců, které ovlivní budoucnost Detroitu. Opět s českými titulky.

Na PS4 nechybí ani nový díl z úspěšné a oblíbené závodní série Gran Turismo. S přídomkem Sport se dostavil titul se skutečnou jízdní simulací. Vyražte na trať a ucítíte tep a vzrušení vysokooktanových vozidel. Nebojte, Gran Trusimo Sport si dosyta užijí i příležitostní jezdci, stejně tak motorističní nadšenci. Nejprve si zajezdíte sami, abyste se vše potřebné naučili, včetně velkého množství tratí a detailně zpracovaných vozů. Poté se vrhnete do on-line šampionátů pod hlavičkou FIA (Fédération Internationale de l'Automobile).PlayStation 4 Pro

Pochopitelně nemůžeme zapomenout na dobrodružství hledače pokladů a sympaťáka Nathana Drakea. Na PS4 si s ním můžete užít každou jeho nebezpečnou výpravu s českými titulky a jako bonus si zahrát za impulzivní a lehkovážnou Chloe Frazer v Uncharted: The Lost Legacy. V obchodech hledejte Uncharted: The Nathan Drake Collection s prvními třemi díly a Uncharted 4: A Thiefs End se závěrečnou kapitolou Nathana.

To nejsou všechny hry. Jen společnost Sony výhradně pro PlayStation 4 jvydala již řadu dalších zajímavých a strhujících her. Zmiňme Shadow of the Colossus s lovem ohromných kolosů, Horizon Zero Dawn, kde se s nebojácnou hrdinou Aloy postavíte mechanizované hrozbě, plošinovku Knack 2, kterou si můžete zahrát s dalším hráčem v kooperaci, a samozřejmě The Last Guardian s láskou a přátelstvím nesourodých společníků v podobě malého chlapce a ohromného, tajemného stvoření jménem Trico.

Na PlayStation 4 naleznete spoustu titulů. Další strhující zážitky jsou na cestě. Japonská legenda Hideo Kojima, který stvořila sérii Metal Gear Solid, exkluzivně pro PS4 připravuje tajemnou akci Death Stranding. Už v září se vžijete do mladého Petera Parkera a prožijete s ním život Spider-Mana, ochránce New Yorku v akční hře s otevřeným světem. Někdy poté bude následovat pokračování survival thrilleru The Last of Us od Naughty Dog a k tomu si ještě přičtěte okázalé Dreams s možností vytvořit ve hře vlastní hru a bavit se dlouhé a dlouhé hodiny, vyvražďovačku zombíků v Days Gone nebo samurajskou akci Ghost of Tsushima od lidí stojící za elektrizující sérií inFamous.

Tyhle všechny a mnohé další tituly budete ovládat pomocí DualShocku 4 s dotykovým touchpadem a zabudovaným reproduktorem, jenž vás vtáhne do hry. Přesvědčili jsme vás, že si s PlayStation 4 Pro užijete dostatek zábavy?

Text nevyjadřuje názor redakce