Jako každá novinka si i on-line fakturace hledala svou cestu mezi off-line účetními programy, službami profesionálních účetních nebo Excelem. Společnosti řešily problémy, hledaly řešení a překonávaly překážky. Doba temna je ale dávno pryč.

Dnes firmy provozující on-line fakturaci používají servery s ohromným výkonem a bezpečnostní systémy jako největší banky světa. Mezi takové firmy se řadí i česká Solitea a její služba iDoklad.

Nápad na iDoklad vznikl v kodaňské restauraci v roce 2006. V době, kdy slovo cloud pro většinu lidí znamenalo pouze „mrak”.

Od nápadu ke spuštění služby vedla dlouhá cesta, ale v březnu 2011 měl už iDoklad 100 uživatelů. V současnosti fakturují on-line přes iDoklad desítky tisíc podnikatelů. A vědí proč.

Kouzlo rychlosti a jednoduchosti
Díky úspoře času iDoklad  používají podnikatelé ze všech oborů. Například Miroslav Štolf – zakladatel hudebního vydavatelství Blakkwood records – v rozhovoru říká:

„Vzpomínám si, že ještě před iDokladem jsem si každý večer musel na hodinu sednout a vystavovat ručně faktury. Dnes faktur máme mnohonásobně více, takže ani nechci přemýšlet, v kolik bych chodil spát.”

Uživatelé také oceňují, že mají data vždy k dispozici, ať už jsou na pracovním obědě, služební cestě nebo třeba na dovolené v Thajsku. Tak jako třeba kovář Milan Michna z kovářství Hefaiston:

„Mě úplně okouzlilo, že je mi někdo schopný vystavit fakturu z mobilu. Teď přes něj vystavujeme faktury i my. A je jedno, z kterého koutu republiky.”

Vyzkoušejte iDoklad zdarma a užijte si neustálé inovace
V iDokladu snadno zkontrolujete spolehlivost plátců, doplníte údaje o odběrateli nebo spárujete platby s bankou. Také za vás automaticky rozešle upomínky. Tvůrci iDoklad neustále zdokonalují ve spolupráci s uživateli a díky přístupnému API ho pokročilí uživatelé mohou snadno propojit se svou aplikací.

Je pozoruhodné, kam se iDoklad za 7 let své existence dostal. Přidejte se k více než
180 000 spokojeným uživatelům a vyzkoušejte iDoklad na 2 měsíce zdarma.

Advertisement

Text nevyjadřuje názor redakce