Při prodeji bytu záleží na mnoha faktorech, které ovlivní to, jak dobře a rychle se byt prodá. Jedním z hlavních bodů, které váš byt při prodeji reprezentují, jsou fotografie a vzhled bytu samotného. Jak si pohrát s interiérem, aby byt vypadal moderně a každý, kdo jej uvidí, se do něj chtěl ihned nastěhovat?

Úklid

Prodej nemovitosti se občas může táhnout pořádně dlouho. Právě proto byste jej měli prezentovat v tom nejlepším světle a využít jeho potenciál na maximum. Začít můžete úklidem. Špinavé nádobí ve dřezu, rozestlaná postel nebo přehozené oblečení přes opěradlo židle není příliš atraktivní a na fotky, ani osobní prohlídku rozhodně nepatří. Byt by měl působit vzdušně a moderně, proto schovejte i kuchyňské spotřebiče, vázy nebo časopisy na své místo, kde nebudou rušit dojem perfektně uklizeného bytu.

Na úklid a ladění bytu do příjemnějšího vzhledu v dnešní době můžete využít i specialisty, kteří vám vyšperkují byt.

Jak na to?

Mnoho z nás se při prodeji bytu obrací na realitní kancelář a spoléhá na schopnosti a zkušenosti profesionálů. I vy sami však s trochou snahy a s dodržováním určitých zásad dokážete prezentovat váš byt v co nejlepším světle. Chcete-li se do příprav interiéru pustit sami, myslete na dobré osvětlení. Ponuré a tmavé prostory snižují atraktivitu nemovitosti. Dbejte také na dobrý technický stav vybavení. Pokud je něco rozbité, opravte to. I jeden malý detail, jako je například kapající vodovodní baterie, dokáže zájemce o koupi odradit.

Při úklidu se držte pravidla „čím méně, tím lépe“. Čím méně budou zastoupeny v interiéru prvky vašeho osobního stylu a vkusu a vaše osobní předměty, tím více bude mít zájemce prostoru, aby mohl zapojit svoji představivost při vymýšlení vlastního stylu domácnosti. V momentě, kdy budou vaše osobní věci zájemci na očích, jeho přání a emoce se upozadí, což není ve vašem zájmu.

Abyste prodej bytu maximálně podpořili, myslete při samotné prohlídce bytu na to, aby byt působil tak, že se do něj lze ihned nastěhovat. Vysajte, vytřete podlahy, přichystejte nové ručníky, kupte čerstvé květiny, z koupelny odstraňte lahvičky s kosmetikou či sušák na prádlo, pořádně vyvětrejte a nachystejte malé pohoštění, kávu, nebo zapalte krb. Na kuchyňské lince by měl být dokonalý pořádek, a před prohlídkou odstraňte i odpadkový koš. Naprostým tabu jsou pelíšky vašich domácích mazlíčků nebo kočičí záchůdek.

Při prodeji bytu a jeho prohlídce s novými zájemci pamatujte na to, že neukazujete svůj domov, ale prodáváte nemovitost, která se může stát jejich novým domovem.

Text nevyjadřuje názor redakce