Hodnota bitcoinu se sice začátkem roku pořádně propadla, nicméně pak začala zase velmi rychle růst. Ti, kteří nakoupili kryptoměnu před několika lety, se nyní mohou radovat, vydělali totiž nemalé částky. Dnes už je vlak dost rozjetý, nicméně stále není pozdě do něj naskočit.

Kdybyste do bitcoinu investovali v lednu 2011 pouhých 100 dolarů, dnes byste mohli mít na účtu přes 3 miliony dolarů. V současné době už sice zisky nerostou tak raketově, ale při stodolarovém vkladu v lednu 2017 byste dnes byli o 857 dolarů bohatší. A to je pořád hodně příznivý úrok, když ho srovnáte s jinými formami investic.

Bitcoin jen tak neskončí

Když kryptoměny začínaly, mnozí lidé predikovali, že se jedná jen o přechodný trend, který zase brzy pomine. V současné době už ale všechno vypadá jinak. Na trhu není jen bitcoin, nakupovat můžete i ethereum, litecoin, dash, monero a další kryptoměny. Všechny mají potenciál, a to nejen v oblasti investicí. Na mnohých místech s nimi lze i běžně platit. Bitcoiny přijímá například Alza či některé pobočky Subway.
Pokud se tedy v oblasti kryptoměn stále moc neorientujete, není na co čekat. Začněte se vzdělávat a chyťte příležitost za pačesy, dokud je možnost. Množství bitcoinu je totiž omezené, většina zásob je v současné době vytěžena, do budoucna bude čím dál vzácnější.

Kryptoměny může pochopit každý

Blockchain, ICO, pákové obchodování, těžební pool, hashovací funkce. Každý nováček bývá trochu vyděšen pojmy, které mu nic neříkají. Nedělejte si ovšem starosti, princip kryptoměn dokáže pochopit opravdu každý. Stačí, aby vám ho někdo vysvětlil lidsky a bez neznámých slov. Přesně o to se snaží Altclub.

Altclub je skupina nadšenců do kryptoměn, kteří se rozhodli své nasbírané zkušenosti předávat dál. Vytvořili dva moc pěkné výukové kurzy a také dali dohromady celou komunitu, která mezi sebou sdílí své postřehy a pomáhá si. Právě tady byste mohli najít pomoc i vy, jestli se chystáte začít investovat do bitcoinu či jiných kryptoměn.

Pochopte základy a vydělávejte

V prvním kurzu pro začátečníky se dozvíte, co je to ten bitcoin, kde se vzal a k čemu je, jak funguje blockchain, kde se dají kryptoměny vůbec koupit, jakým způsobem se daní. Všechno je vysvětlováno jednoduše, srozumitelně, pomocí videí, infografik a textu. Navazující kurz pro pokročilé vás pak naučí obchodovat aktivněji a efektivněji. Obsahuje 32 minut videa, 49 stran textu a sekci doporučujících odkazů, naučí vás, co je shortování, pákování, arbitráž, vlnkování a lending.

Pro všechny, kdo se zajímají o kryptoměny, je připraveno také členství v Klubu Altclub. Členům klubu jsou pravidelně zasílány novinky, recenze ICO, základní analýzy, monitoringy měn, doporučená portfolia a další informace. Navíc mají přístup na Discord kanál, kde se sdružuje celá komunita.

Prostě a jednoduše do bitcoinu může investovat opravdu každý. Bez základních znalostí to ale nepůjde.

Text nevyjadřuje názor redakce