Jaké novinky a možnosti přináší síť Dognet v oblasti affiliate marketingu? Posouvá trh k novým možnostem a neustále inovuje.

Affiliate síť Dognet oslaví tento rok už 5 let své existence. Během několika let přinesla a stále přináší na trh nové možnosti a služby, které oceňují hlavně provozovatelé e-shopů jak v Česku, tak na Slovensku a v Maďarsku.

Kdo se s affiliate marketingem ještě nesetkal, jde o výkonnostní kanál, kde inzerent platí jen provize z prodeje partnerům, publisherům, kteří ho propagují. Obě strany se setkávají v rámci affiliate sítě nebo v samostatném programu.

Kampaň bez poplatků a jiný přístup ke klientům
Ona to ani není nějaká extra inovace, ale už od počátku sítě nechceme od klientů integrační nebo paušální poplatky. Proč? Protože to není fér. V naší affiliate síti se platí jen provize z prodeje, nic jiného. Proč by měl klient platit něco dopředu nebo paušálně?

Vzhledem k tomu, že Dognet je lokální síť působící ve Střední Evropě, lépe se vyznáme v lokálních poměrech než globální sítě. Neprodáváme systém, ale poskytujeme službu a to je jedna z věcí, kterou jsme na trh přinesli. Dbáme na efektivitu a férovost kampaní. Klientům hned na začátku nastavujeme kampaně tak, aby mohli dlouhodobě prosperovat – nečekáme, až na to klient přijde sám.

Vzdělávání trhu a publisherů
Inovativní je hlavně přístup ke vzdělávání publisherů. Chceme a přímo podporujeme rozvoj publisherů, jejich efektivitu a zapojujeme nové. Ukazujeme jim, jak dělat affiliate projekty, vydáváme knížky, kurzy, děláme meetupy, udělujeme diplomy. Také podporujeme eventy jako Barcamp, WordCamp či jiná e-commerce setkání. Všechno proto, abychom pro naše inzerenty získali co nejvíc kvalitních publisherů a tím i efektivitu.

Technologie a procesy
Mnohým klientům přinášíme řešení na míru. Jak s ohledem na reporting, tak fakturaci a procesy. Dokážeme technicky řešit skoro jakýkoliv požadavek klienta. Ať už jde o provizní hladiny pro různé typy publisherů, rozdílné provize, které platí inzerent za nového/existujícího zákazníka, nebo rozdělení provizí podle druhu zboží. Stejně tak máme pokročilé procesy a postupy na práci s kupónovými weby a cashbacky.

Nezapomínejme na přehledné, rychlé a spolehlivé rozhraní pro inzerenty.

Zapojení influencerů a velkých médií
Novinkou je například záznam konverzí na základě použitého kupónu při nákupu. Takto umíme zapojit do propagace i influencery, kteří neumí vytvořit proklik, například z Instagramu.

Stejně tak interně vyvíjíme projekty pro velké mediální domy, které by se jinak k affiliate propagaci nikdy nedostaly. Nečekáme, až si na to najdou čas oni, ale sami investujeme do vývoje, abychom je zapojili.

Podpora kvalitních publisherů
Zaměřujeme se na tvorbu a podporu kvalitních obsahových publisherů. Ti pracují s novým obsahem, tvoří magazíny, recenzní weby a microsites. Tvoří pro inzerenty nový traffic, který by jinak dostala konkurence.

Nejde o počet konverzí v reportu, ale o reálný přínos
Při sledování účinnosti kampaně je nutné sledovat celkový růst e-shopu, nejen počet konverzí, které affiliate program „vyreportuje“. Při práci s publishery je důležité si uvědomit to, že ne každý publisher má pro konverzi stejnou přidanou hodnotu.

Proto v síti podporujeme obsahové publishery, kteří nosí nový traffic. Nejde nám jen o to, abychom si připsali podíl na co nejvíce konverzích, ale o to, aby rostl celý e-shop. Získával nový traffic, který by jinak získala konkurence.

Štefan Polgári, Managing Director DognetJsme tu pro vás
Pokud máte zájem o affiliate kampaň, nebo nejste spokojení s aktuálním řešením, stačí se ozvat. Jsme připraveni udělat pro vaši kampaň maximum.

Štefan Polgári, Managing Director Dognet

kontakt: polgari@dognet.sk, +421 911 122 199

Text nevyjadřuje názor redakce