Český pracovní trh není v současné době v lehké situaci. Ekonomice se dlouhodobě daří, nezaměstnanost je stabilně nízká, a aby byli personalisté úspěšní a nacházeli vhodné kandidáty do neobsazených pozic, musí se snažit víc než kdy dřív. Fantazie náborářů je, co se týče benefitů, bezmezná, ovšem z čerstvého průzkumu společnosti PROFI CREDIT od agentury Nielsen Admosphere jasně vyplývá, že dnešní čtyřicátníci jsou i nadále nejvíce motivováni výší platu.

Tradiční benefity jako pět týdnů dovolené, home office nebo příspěvek na stravování dnes již potenciální zaměstnance příliš neohromí. Pokud chce zaměstnavatel zaujmout, je nucen jít se svou nabídkou výhod mnohem dál. Proto se v inzerátech lákajících do firem nové spolupracovníky objevují benefity typu sick days, příspěvky na zdravotní péči, zvíře na pracovišti, nebo dokonce takzvané Spací boxy či neomezená dovolená.

Podle aktuálního průzkumu, který si nechala vypracovat přední nebankovní společnost poskytující rychlé půjčky PROFI CREDIT, se však ukázalo, že pro současné čtyřicátníky, tedy lidi na vrcholu své kariéry, by stále nejvíce ke změně zaměstnání motivovala výše platu. Tento faktor uvedlo jako nejzásadnější 95 % oslovených, přičemž se svým výdělkem je spokojeno 47 % respondentů.

Dalšími důležitými faktory pro výběr zaměstnání je náplň práce (89 %), pracovní prostředí a podmínky (88 %), vnitřní uspokojení z práce (85 %) a kolektiv kolegů (84 %). Naopak zaměstnanecké benefity uvedlo jako velmi důležité jen 25 % lidí, možnost práce z domova a zkráceného úvazku dokonce pouze 12 % lidí.
Průzkum zároveň ukázal, že 70 % respondentů je se svým stávajícím zaměstnáním spokojeno a jen 8 % vážně uvažuje o změně a aktivně hledá novou práci. Jde hlavně o muže mezi 40 a 44 lety a starší ženy mezi 45 a 50 roky a spíše o zaměstnance než podnikatele.

Text nevyjadřuje názor redakce