Zdarma, hned nebo hotově?

V dnešní instantní době stačí vyslat vyplněný formulář do online prostoru a za pár chvil zjistíte, zda vám někdo půjčí. Otázka zní, jakou půjčku vlastně potřebujete, nebo ještě lépe, která půjčka bude tou správnou reakcí na vaše aktuální potřeby.

Půjčka zdarma je limitována nejen svou maximální výší do 10.000 Kč, ale také tím, že ji společnosti poskytují pouze novým zákazníkům. Další podmínkou pro půjčení peněz většinou bývá symbolický poplatek zaslaný převodem z vašeho účtu. Jeho výše je skutečně malá a slouží především k ověření vašeho bankovního účtu. Zde se tedy přímo dostáváme ještě k jedné podmínce, nečekejte, že bezúročnou půjčku dostanete hotově.

Rychlá půjčka hned myslí na spotřebitele, kteří si nemohou dovolit na vyřízení čekat ani den. Máte-li peníze obdržet na účet, a to převodem, bývá doba čekání i několik dní. Jediným řešením je najít společnost, která používá stejnou banku jako vy. S jejím vyhledáním vám snadno pomůže online porovnání nabídek.

Chcete své peníze raději získat hned na ruku? Oslovte obchodního zástupce kterékoli společnosti. Jsou natolik ochotní, že jim nedělá problém navštívit vás i v pátek odpoledne. Vyřeší s vámi potřebné formality, smlouvy a na místě vám vyplatí požadovanou částku.

V čem se liší půjčky pro studenty, maminky a nezaměstnané?

Často se setkáváme s reklamními slogany: „Půjčky pro studenty“, „Půjčte si na mateřské“ nebo „Půjčíme i nezaměstnaným“. Kde je fígl? Proč společnosti takto rozdělují zájemce o půjčku? A jsou tyto půjčky v něčem výhodné?

Ve své podstatě je to jen marketingové zacílení. Jedná se o stejné typy půjček, jako jsou uvedené o odstavec výše. Jednotlivé společnosti a jejich obchodní zástupci se produkty snaží jen vhodně doporučit. V případě, že nedisponujete extra velkými příjmy (jste student, na mateřské), nebo dokonce žádnými příjmy (jste nezaměstnán), je určitě nejlepší možná varianta hledat v porovnání nabídek půjčky zdarma neboli bezúročné. Další zajímavou variantou se zdá revolvingový úvěr. Pokud chcete půjčit i přes drobný záznam v registru, počítejte s tím, že společnosti budou vždy vyžadovat alespoň váš bankovní účet.

Revolvingový úvěr je chytrým řešením vašich problémů

Že jste o něm ještě neslyšeli? V tom případě nastražte oči a čtěte. Revolvingový úvěr v sobě snoubí klady rychlých půjček, kontokorentních a kreditních úvěrů. De facto získáte nevyčerpatelnou rezervu, jejíž splácení si můžete nastavit dle svých možností. Teď se to jeví asi jako pohádka, takže to trochu upřesníme. Splácení revolvingového úvěru je omezené jednou povinnou splátkou v předem dané výši, ta je určena podle výše úvěru. Zbytek peněz už můžete vrátit dle svých možností, což znamená, že si splácení nastavíte na měsíce, ale i roky. Samozřejmě celou částku lze vrátit bez poplatků kdykoli.

Revolvingový úvěr vám vychází vstříc i s čerpáním. Na svůj účet si pomocí aplikace či sms necháte zaslat tolik peněz, kolik zrovna potřebujete.

Na směnku si nepůjčujte

Způsobů, jak se získat půjčku, je dnes celá řada. Bohužel stále mezi nabídkami naleznete mnoho podvodníků od lichvářů až po soukromé osoby. Proto byste před svým rozhodnutím půjčit si měli chvíli sbírat informace o společnostech, jimž se chcete upsat. Co by pro vás mělo být varující? Určitě je to výše úroků, platby předem za zprostředkování nebo půjčka na směnku. Směnka je od roku 2013 zákonem zakázána, proto se i vy této formě zápůjčky vyhněte. Další, co by vás rozhodně mělo zajímat, je licence. Každá nebankovní společnost, která půjčuje peníze, k tomu musí mít patřičné oprávnění. Tyto informace by měla společnost sama zveřejňovat na svých stránkách. Pokud ne, tak při troše hledání naleznete na internetu všechny potřebné údaje. V Česku je více než čtyřicet řádně hlášených společností, takže určitě je z čeho vybírat.

Spotřebitelský úvěr vs. rychlá půjčka

Závěrem by se asi hodilo říct, jaký rozdíl tkví mezi rychlou půjčkou a úvěrem. Úvěry jsou všeobecně výhodnější. Jejich splácení je rozložené na delší dobu, a přesto zaplatíte leckdy až o třetinu méně na úrokách oproti rychlým půjčkám. Jejich nevýhodou však je zdlouhavé papírování bankovních úředníků. Rychlé půjčky vyhrávají díky své snadnosti. Bez zbytečných komplikací získáte peníze takřka hned. Pokud se ale nacházíte v situaci, kdy už jen splácíte několik malých půjček a už vás nic nehoní, zkuste je pomocí dlouhodobého úvěru přefinancovat. Ulevíte sobě i vaší peněžence.

Text nevyjadřuje názor redakce