Bitcoin od začátku roku prochází korekcí, kdy za necelé dva měsíce odepsal 70 procent své hodnoty. Tradiční investoři se mě často ptají proč by měli o bitcoinu uvažovat, když je riziko ztráty obrovské. Pro konzervativního investora to musí být nejhorší noční můra. Bitcoin je doposud velmi volatilní. Volatilita sice s tržní kapitalizací pozvolna klesá ale nelze opomenout že bitcoin před korekcí za měsíc posílil o asi 400 procent. Kdo si stihnul bitcoin koupit v listopadu, je nyní v zisku. 

Proč by právě teď měli o bitcoinu začít uvažovat i konzervativní investoři ? Akciové trhy rostou od roku 2008. Vlády do ekonomiky pumpují peníze, přesto, že je krize dáno zažehnána. Úrokové sazby začínají pomalu růst. Politická situace je po mnoha dlouhých letech napjatá. Nedávno došlo k zavedení cel a sankcí. V Česku jsme byli svědky bezprecedentního nárůstu cen nemovitostí. Naše ekonomika je přehřátá, podnikům se nedostává kvalifikovaných pracovních sil. Pravděpodobně jde o reakci na politiku levné koruny, která však již skončila. Za této situace je opravdu těžké zvolit bezpečný přístav pro investiční prostředky.

Jako varianta se nabízí fyzické zlato, které nabízelo během posledních 10 let zajímavé zhodnocení o necelých 200 procent a nyní se dá koupit za relativně dobrou cenu. A nyní k bitcoinu. V roce 2016 bitcoin připsal 100 procent a v roce 2017 to bylo již neuvěřitelných 1500 procent. V Únoru 2018 došlo je korekci která stanovila suport na 6000USD. Na konci Března a Dubna cena tuto hranici několikrát testovala, ale nedošlo nikdy k proražení. Poslední 3 týdny bitcoin vykazuje stabilní růst a drží se nad 9000USD. To jsou sumy, které před rokem většina lidí považovala za nemyslitelné. Při investici 10 procent portfolia do BTC a meziročním nárůstu o 100 procent bitcoin může poslat celé portfolio ze ztráty do zisku.

Pokud se rozhodnete bitcoin nakoupit za koruny, je Simplecoin.eu jasnou volbou. Je to nejstarší a největší směnárna v České republice. Před měsícem byly stránky zcela inovovány, což ještě zjednodušilo celý proces směny. Proto bylo možné zlepšit ceny a nově zavést množstevní a osobní slevy. V době psaní tohoto článku má Simplecoin.eu na českém trhu bezkonkurenčně nejlepší cenu. V minulém roce obrat značně překročil miliardu korun. Uživatelská podpora pracuje sedm dní v týdnu od 9 do 21 hodin. Podpora je poskytována po internetu i emailu. Tým podpory se rozrostl a nyní čítá 6 zaměstnanců. Simplecoin.eu nově nabízí litecoin a brzy přibudou další tzv. altcoiny. Marže jsou tak nízké, že pokud vezmete v úvahu nákup v zahraničí za eura a mezinárodní bankovní převod, často se zahraniční nákup nevyplatí. Máme několik bank, které sledujeme automaticky, proto peníze připisujeme okamžitě po připsání na náš účet. Například nákup v rámci ČSOB trvá asi 10 minut.

BTC

Nově přibyla i uživatelská sekce. Je možné si uložit své účty a adresy peněženek. Směny lze opakovat pouhým zasláním stejné platby jako k předchozí objednávce. Lze takto například dobíjet kredit pouhým zasláním kryptoplatby na uloženou adresu.

Při vývoji byl brán zřetel na dosažení maximální jednoduchosti. Celá směna je maximálně automatizovaná, dochází však k manuální kontrole každé objednávky abychom předešli problémům a případným prodlením. Klient zadává pouze minimum informací, které Simplecoin.eu potřebuje k provedení směny a nebo je vyžaduje zákon. Anonymně lze nakoupit do ekvivalentu 1000Eur za 30 dní, poté je nutno přistoupit k identifikaci přes internet. Osobní informace předáme pouze na vyžádání policii. Nikdy je neposkytujeme třetí straně ani nepoužíváme k marketingovým účelům.

Pokud máte zkušenosti s obchodováním na burze, ovládáte dobře cizí jazyky a chcete obchodovat na denní bázi, je lepší zahraniční burzu využít. Pokud chcete bitcoin držet dlouhodobě, je nutné jej uchovávat ve vlastní peněžence. Jak peněženku získat Vám Simplecoin samozřejmě poradí.

Litecoin je vedle bitcoinu jako stříbro vedle zlata. Je to druhý coin a dlouhou dobu byl technologicky před bitcoinem. Hlavní výhodou je jeho komunita, která je méně roztříštěná a proto dokáže snadněji přijmout rozhodnutí. Problém litecoinu byl dlouho v tom, že se jednalo o “nudnou” měnu. Jeho cena se ještě před rokem dlouhodobě pohybovala na úrovni 4USD. Je bitcoinu hodně podobný, protože z něj vychází zdrojovým kódem. Další výhodou je nízká cena transakcí, tudíž je vhodný i pro každodenní použití a drobné nákupy. Litecoin na Simplecoin.eu pořídíte za koruny, eura i bitcoin. Investičně lze říct, že cena bude sledovat cenu bitcoinu, ale s určitým násobkem, protože je ještě volatilnější. Pokud si myslíte, že bitcoin je retro, může to být dobrá volba.

Text nevyjadřuje názor redakce