Seznamte se se špičkou mezi smartphony – nejnovější vlajkovou lodí společnosti Huawei, prémiovým modelem P20 Pro. Co je na něm tak výjimečného? Tak třeba minimalistický design, prvotřídní materiály a zpracování, přelomový trojitý fotoaparát, pokročilá umělá inteligence (AI), našlapaný výkon, dlouhá výdrž baterie…stačí si vybrat.

Potenciální majitelé Huawei P20 Pro, kteří při výběru chytrého telefonu vedle technických specifikací kladou důraz i na atraktivní vzhled, se mohou nechat unést také luxusním barevným provedením Twilight. Unikátní odstín tvořený speciálními optickými vrstvami zajímavě láme světlo a jeho měňavá barva v některých momentech připomíná západ slunce.

Trojitý foťák s umělou inteligencí

Největším lákadlem nového smartphonu je bezesporu špičkový trojitý fotoaparát, první svého druhu na světě, který vznikl ve spolupráci s proslulou německou značkou Leica. Fotoaparát kombinuje 40MPx barevný snímač, 20MPx černobílý snímač a 8MPx snímač s teleobjektivem.

K dokonalosti fotografií přispívá i vyspělá umělá inteligence (AI), která automaticky přednastaví nejlepší možné parametry podle konkrétního připravovaného snímku. Foťák smartphonu Huawei P20 Pro nabízí rovněž vylepšený zoom – trojnásobný optický a až pětinásobný hybridní. I díky tomu dokáže bez potíží fotit do formátu RAW.

Poprvé v historii vyfotíte parádní noční fotky bez stativu

Pořídit mobilem ostrou fotku za zhoršených světelných podmínek a bez stativu bylo ještě donedávna prakticky nemožné. Chytrá technologie Huawei AIS (AI Image Stablization) však způsobuje průlom. Díky ní totiž pomocí Huawei P20 Pro vyfotíte mimořádně ostrou a kvalitní noční fotku bez potíží z ruky i s několikasekundovými expozičními časy.

To vše navíc s vysokou světelností, zobrazením drobných detailů a bez nežádoucího šumu. Skvělým výsledkům při nočním fotografování dopomáhá i fakt, že trojitý fotoaparát mezi mobily dosahuje rekordní citlivosti – nejvyšší hodnota ISO činí úctyhodných 102 400.

Pokročilá umělá inteligence v Huawei P20 Pro dokáže při focení rozpoznat přes 500 scénářů z bezmála 20 kategorií. Fotoaparát nejprve identifikuje dané prostředí, situaci či objekt a poté se automaticky nastaví tak, aby výsledky fotografie byly prostě skvělé. Stejně neodolatelné budou také selfies pořízené 24MPx předním fotoaparátem s funkcí vylepšení vzhledu pomocí umělé inteligence, která na tváři citlivě potlačí nedostatky a vyzdvihne přednosti.

Hledáte nejlepší dostupný smartphone? Už nemusíte

Huawei P20 Pro nezáří pouze skvělými fotografiemi, na jedničku je i jeho výkon nebo baterie. Uvnitř smartphonu „tluče“ osmijádrový procesor Huawei Kirin 970 s 6GB operační pamětí. Paměťové úložiště pojme až 128 GB a baterie o kapacitě 4000mAh skutečně. Smartphone běží na nejnovějším operačním systému Android 8.1 s nadstavbou EMUI 8.1, která uživatelům zajišťuje komfortní používání i svižný chod telefonu.

Huawei P20 Pro v barevných variantách Black, Midnight Blue a Twilight u nás stojí 21 999 Kč. Spřízněný model Huawei P20 s výkonným duálním fotoaparátem, který rovněž využívá umělou inteligenci, pak koupíte za 16 999 Kč. Volit mohou zájemci z odstínů Black, Midnight Blue a Pink Gold.

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Text nevyjadřuje názor redakce