Pokud si myslíte, že skvělou kávu vám nabídnou pouze v kavárně, vyvedeme vás z omylu. Dokonalý nápoj si můžete jednoduše připravit i doma, jedním stiskem tlačítka vykouzlíte špičkové espresso, cappuccino nebo jinou kávovou specialitu.

15 různých kávových nápojů připraví automatický kávovar Saeco Xelsis. Je to špičkový přístroj od značky, která domácí automatické kávovary vymyslela. Saeco espresovače pro domácí použití nabízí od roku 1985 a neustále je zdokonaluje. Své kávovary vyrábí v Evropě, model Xelsis pak přímo v mecce kávy - Itálii. Přístroj je vybaven nejnovějšími technologiemi, takže ho snadno ovládáte pomocí přehledného barevného dotykového displeje. Předností je také velmi snadná údržba, prémiový design a špičkové materiály, z kterých je vyroben.Saeco Xelsis

 

 

 

 

 

 

 

Káva na přání jedním stiskem tlačítka

Dostali jste chuť na silné ristretto? Žádný problém, stačí na dotykovém displeji stisknout tlačítko a voňavá káva se okamžitě začne připravovat. Samozřejmě ze zrnkové kávy, kterou si Saeco Xelsis sám namele. Mlýnky jsou 100 % keramické, takže nedochází při přípravě kávy k jejímu přepalování a je tak zachováno její původní aroma. Vybrat si můžete z 12 stupňů nastavení jemnosti mletí. Že kávovar Saeco Xelsis extrahuje z každého typu zrna požadovanou kvalitu, potvrzují i italští ochutnávači kávy z laboratoře Centro Studi Assaggiatori.

Stejně snadná je příprava kávových specialit s mlékem. Stačí naplnit karafu mlékem, doporučujeme plnotučné, je rozhodně chutnější, a opět jen zvolit nápoj na displeji. Cappuccino nebo latte s jemnou pěnou, o kterou se postará technologie Latte Perfetto, bude hotové za okamžik. Přístroj umí připravit dvě kávy najednou, a to včetně nápojů s mlékem. Saeco Xelsis připraví i další typy kávových nápojů, jako jsou dnes velmi oblíbené americano nebo flat white.

A když vám standardní nastavení pro konkrétní nápoj nebude vyhovovat? Žádný problém. Automatické kávovary Saeco Xelsis mají unikátní funkci Coffee Equalizer™, díky které si připravíte nápoj přesně podle své chuti. Kromě síly nebo objemu si můžete přizpůsobit i pořadí přípravy mléka a kávy nebo množství a objem pěny. Až objevíte takové nastavení, které vám vykouzlí tu nejlepší kávu na světě, můžete si ho uložit do svého uživatelského profilu. A pokud objevíte více oblíbených kombinací, můžete si profilů vytvořit až osm.Saeco Xelsis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snadná údržba a čištění

Při přípravě dokonalé kávy je kromě snadné obsluhy důležitá také jednoduchá údržba kávovaru. Saeco Xelsis se vyčistí úplně sám, stačí třikrát kliknout na displej. O čištění okruhu mléka se stará technologie HygieSteam, která ho vyčistí automaticky proudem horké páry po každé výrobě mléčného nápoje, takže je kávovar okamžitě připravený pro další přípravu nápojů.

Saeco XelsisKvalitu kávy ovlivňují nejenom samotná zrna, ale i voda, ze které kávu připravujeme. Proto je nutné, aby se přístroj nezanášel vodním kamenem. Tomu zabraňuje vodní filtr AquaClean, který čistí vodu a zamezuje usazování vodního kamene, takže není třeba kávovar odvápňovat až do přípravy 5000* šálků (po dobu 2 let). Filtr stačí pravidelně vyměňovat, na což vás kávovar sám upozorní.

 

Více na https://www.philips.cz/c-m-ho/kava/saeco/xelsis nebo se inspirujte našimi tipy na přípravu domácího espressa a dalších kávových nápojů.

*Na základě výměny 8 filtrů podle pokynů přístroje. Skutečný počet šálků závisí na zvolených druzích kávy a frekvenci vyplachování a čištění.

Advertisement

Text nevyjadřuje názor redakce