Víte, co máte právě na skladě, jaký materiál je aktuálně potřeba objednat a na co už je rezervace? Umíte jednoduše plánovat kapacity strojů a lidí dopředu? Poznáte včas, když hrozí zpoždění zakázky? A jak vám s tím může pomoci vyspělý podnikový informační systém? Odborníci ze společnosti Vision Praha, která vyvíjí komplexní software pro firmy více než čtvrt století, shrnuli největší benefity v následujících pěti bodech.

1. Provázanost firemních agend
Díky integraci dat z výroby, skladů, obchodu a ekonomiky se nikdy nestane, že by "levá nevěděla, co dělá pravá". Např. když pracovník z výroby zadá do systému, že dokončil výrobek, produkt se automaticky naskladní a zároveň se odepíše použitý materiál včetně evidence zbytků. Počet výrobků ve skladu vidí i obchodník, který na ně může hned vystavit objednávku. Manažer zaznamená, zda výroba probíhá podle plánu a v případě, že je pracovník odměňován "od kusu", se změna projeví i ve mzdách.

2. Lepší organizace práce
ERP systém se přizpůsobí vašim firemním procesům, nebo vám pomůže nastavit nové podle osvědčených pravidel. Integrované projektové řízení vás provede realizací zakázky nejefektivnějším možným způsobem. Aktivní systém vás sám upozorní na úkoly, plánovaná jednání, dokumenty k podpisu a jiné. Panel úloh na obrazovce si můžete personalizovat a zobrazit si pouze agendy, které jsou pro vás důležité.

Ilustrační foto

Vision ERP pomáhá tak s výrobou tradičního českého křišťálu. S pomocí čárových kódů ušetří nyní ve společnosti Caesar Crystal při sledování výroby 50% času.

3. On-line přehled o všem, co se děje (nejen) výrobě
Včas zachytíte anomálie a začnete řešit problémy ještě předtím, než nastanou. Zamezíte zpoždění zakázek a vaši klienti budou spokojení. Manažerské reporty a přehledy i možný přístup přes webové rozhraní z mobilních zařízení vám umožní být neustále v obraze.

4. Výrazné omezení administrativy
Rutinní úkony software provádí automaticky. Systém komunikuje s úřady státní správy a je propojen např. i s významnými dopravci. Každý dokument se zadává pouze jednou a ihned se objeví ve všech požadovaných agendách. Nové funkce omezují také administrativu spojenou s GDPR.

5. Řešení pro každý typ výroby
Nezáleží na tom, jestli je vaše výroba sériová, kusová nebo na zakázku, systém se jí přizpůsobí. Využijte funkce pro snadné kopírování kusovníků, vytváření kalkulací v rámci výrobních příkazů, přeplánování výroby a materiálu, zásobování a snadnou fakturaci drobné výroby.

Náš tip: Využijte oborová řešení, která přinášejí řadu benefitů při použití v určitém specializovaném oboru. Např. Vision ERP pro textilní výrobu využívají společnosti TIMO, MOIRA či GALA, další vychytávky máme pro dřevovýrobu (RI OKNA, SEPOS) či výrobu betonových komponentů (CS-BETON) a další obory.

Text nevyjadřuje názor redakce