Magenta je město v severní Itálii, francouzská obec, ale také purpurová barva a novinka od T-Mobile. Mobilní operátor v únoru představil svou verzi rodinných tarifů, přidává se tak ke konkurenci a láká klienty k tomu, aby si všechny své mobilní služby sloučili pod jednu střechu, a to klidně i tu horskou. Co všechno nabízí nová služba Magenta 1?

Televizní reklama na novinku od T-Mobile nás ujišťuje, že rychlý pevný internet, chytrou televizi, mobilní signál všude i WIFI v autě není problém. Je-li to kvůli Petře Kvitové potřeba, pak jsou všechny mobilní služby dostupné i na horské chatě Růženka. Je to ale opravdu tak jednoduché jako v reklamě?

S Magentou získáte přehled, slevu i řadu bonusů

Magenta 1 je obdobou rodinných tarifů. Nejedná se ale o pevně nastavený tarif, nýbrž o flexibilní balíček, který si sami zákazníci sestaví podle svých potřeb. Cílem nové služby od T-Mobile je sloučit více klientů a více služeb do jednoho, díky tomu lze nejen výrazně ušetřit, ale získat i navíc přehled a celou řadu bonusů. Spojit a využívat levnější služby mohou jak celé rodiny, tak i skupiny přátel. A na jaké výhody se lze těšit?

- 10 až 25% sleva na celou útratu, a to jak na volání, SMS a mobilní data.
- Přednostní vyřízení na lince mobilního operátora.
- Zdarma využití aplikace Surfie, která pomůže chránit bezpečí dítěte na internetu před nevhodným obsahem.
- Zdarma využití licence antivirus Kaspersky na 1 rok.
- Prodloužené zpětné zhlédnutí pro T-Mobile TV, a to na 3 až 7 dní.

Čím víc služeb sloučíte, tím více mobilních dat získáte

Podle počtu služeb si zvolíte úroveň Magenty, od čehož se odvíjí poskytnuté slevy a společná mobilní data navíc. Ta se rozdělují rovným dílem mezi všechny členy skupiny. Data se čerpají ještě před datovým limitem, který mají jednotliví účastníci sjednaný.

Sloučit do jednoho můžete hned několik služeb. Navíc novinka se nevztahuje pouze na majitele, kteří mají sjednané mobilní tarify. Využít ji mohou i ti s předplacenou kartou Twist. Kromě mobilních služeb pak lze sloučit do Magenty 1 také například pevnou linku, T-Mobile TV a aplikaci Chytré auto.

Na pozoru však buďte u zaměstnaneckých a firemních tarifů a takzvaných podpultových nabídek. Jakmile tyto služby začleníte do Magenty 1, přicházíte o veškeré slevy a výhody s nimi spojené. Pokud se později rozhodnete opět tarify ze sloučení vymanit, na čerpání slev už mít nárok nebudete. Dobře tak zvažte, zda vám novinka od mobilního operátora T-Mobile nabídne více, než doposud máte.

MAGENTA 1

  Malá úroveň Střední úroveň Větší úroveň Největší úroveň
Počet služeb  2 služby  3 služby  4 služby  5 služeb
Sleva na celkovou útratu  10 %  15 %  20 %  25 %
Volání a SMS ve skupině  zdarma  zdarma  zdarma  zdarma
Společná mobilní data navíc  -  -  10 GB  15 GB

Text nevyjadřuje názor redakce