Najít v dnešní době dostatečně velkou mezeru na trhu není pro firmy vůbec jednoduché. Startupu Babysitting.today se to přesto povedlo, a to v tak trochu přehlížené, přesto velice žádané oblasti služeb. Jak název napovídá, jde o hlídání dětí, které malý český tým umí zajistit jako zatím nikdo jiný na světě.

„Děti se hlídaly před internetem a budou se hlídat i po něm,“ říká zakladatel a CEO Babysitting.today David Bartoš. Vůbec přitom nepřehání. Podle odhadů jen v západní Evropě řeší placené hlídání 10 milionů rodin týdně. Ani v 21. století přitom nemají lepší možnost, než si na některém z internetových portálů za paušál odemknout databázi hlídaček a následně je obvolat. Tedy doposud neměly.

1

„Uživatel jednoduše vystaví poptávku a dostane nabídky hlídaček v okolí, ze kterých si pak vybere podle ceny, hodnocení a podobně. Může přitom jít o hlídání v následující den nebo následující hodinu,“ popisuje fungování služby Bartoš. Všechno přitom probíhá v aplikaci, včetně následné platby za hlídání. Za aplikaci jako takovou uživatel nic neplatí.

Už jen kvůli uživatelskému komfortu a prakticky neexistující přímé konkurenci si firma věří. Vždyť v USA projde skrz každý ze tří největších inzertních webů kolem 10 tisíc hlídání denně. Ve Velké Británii a Francii mají největší weby tohoto druhu milion, respektive 600 tisíc uživatelů.

2

„Do konce roku 2018 bychom měli v Německu zajišťovat šest tisíc hlídání za měsíc s obratem okolo 7,5 milionu korun. V celé EU potom do dvou let 400 tisíc hlídání měsíčně,“ nastiňuje ambiciózní plán Bartoš.

Jeho splnění nebrání regulace ani žádné jiné překážky, vyjma financování. Tým Babysitting.today totiž ve spolupráci s vývojáři Ackee, kteří stojí mimo jiné i za aplikacemi Dáme jídlo nebo Tapito, v tichoučku piplal produkt k dokonalosti a na startupové soutěže moc nedal, investorům je tak v podstatě neznámý.

„Například provoz ve Francii jsme schopni spustit za měsíc a vyjde to řádově na statisíce. Ani tam nemusí nikdo sedět, zákaznickou podporu zvládneme z Česka,“ vysvětluje Bartoš.

3

Úspěch se přitom dostavuje prakticky okamžitě, alespoň soudě podle příkladu Berlína, kde Babysitting.today po půl roce fungování zajišťuje tisíce hlídání a z každého vydělává dvojnásobek toho co v Česku. Právě Německo má být první zastávkou na cestě za ovládnutím Evropy. To se ale může změnit.

„Je to na dohodě s investorem. Naši uživatelé vystavují poptávku i na zahraničních dovolených. Myslí si, že už jsme globální a to je náš cíl,“ říká Bartoš s tím, že firma k expanzi může využít i velké množství interních dat o tom kdy, kde, za kolik či jak staré děti se hlídají. To jsou přitom cenné informace o trhu, které hlídací weby nemají.

Aplikace je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Text nevyjadřuje názor redakce