Česká aplikace na zajištění hlídání dětí Babysitting.today expanduje na západ od našich hranic a ukazuje, že proto nejsou potřeba spousty zaměstnanců ani milionové sumy.

Mobilní aplikace Babysitting.today, která lidem umožňuje objednat si hlídání dětí stejně snadno, jako třeba řidiče přes Uber, bere německý trh útokem a zuby si brousí i na další trhy západní Evropy. Jde přitom o český nápad a celý byznys řídí z Prahy pár talentovaných lidí. Tedy, pokud najdou pro expanzi správného parťáka, může jich být i víc.

Dnes jádro Babysitting.today tvoří celkem sedm lidí. CEO David Bartoš a finanční ředitel Pavel Pavel se přitom znají už od střední školy, tedy více jak 25 let. Ti v průběhu let nabrali další kolegy, aby vytvořili aplikaci, která v Česku, na Slovensku a v Berlíně pomáhá vyřešit palčivý problém, se kterým se v západní Evropě potýká každý týden 10 milionů rodin – kdo jim pohlídá děti.

B 3

„Máme také externisty, bez jejichž skvělé práce bychom se neobešli, jako například rodilá Němka Birgit, jež nám prakticky vytvořila po jazykové stránce německou mutaci, od textů v apce, po příspěvky na Facebooku či webových stránek. A takových externistů je více,“ říká Bartoš.

Právě Německo je teď pro Babysitting.today klíčové. Z českého a slovenského trhu už aplikace v podstatě vyrostla a po úspěchu, který loni zaznamenala v Berlíně, se jí otevřely dveře do dalších více než 70 německých měst nad 100 tisíc obyvatel, které představují velký potenciál.

Do týmu, který na rozdíl od jiných firem s mezinárodní působností je stále „rodinný“, by se tak hodilo několik dalších pomocníků, třeba na rozšíření zákaznické podpory, protože uživatelská základna roste každý měsíc o pětinu. Stejně tak by se šikla třeba i podpora marketingu a produktový manažer.

Zde se projevuje stinná stránka toho, že se tým kolem Davida Bartoše soustředil na tiché piplání výsledného produktu bez sebeprezentování se na startupových akcích a vývoj táhl takříkajíc z vlastní kapsy. Aplikace slaví úspěch a skoro nestíhá rostoucí zájem uživatelů. Právě pro německou expanzi se proto rozhodla poohlédnout po investorovi.

B 2

„Do konce roku 2018 bychom tam měli zajišťovat šest tisíc hlídání za měsíc s obratem okolo 7,5 milionu korun,“ vypočítává Bartoš s tím, že pokud by měl investor zájem vstoupit na jiný vybraný trh, je to realizovatelné v řádu několika málo měsíců a rozhodně to nebude stát miliony, ale řádově méně.

Výhodou Babysitting.today totiž je především to, že nemá nikde v Evropě a ani USA přímou konkurenci. Existují sice inzertní servery, tady ale rodič za poplatek získá adresář hlídaček, které musí následně obvolat. To aplikace je zdarma, rodič vyvěsí poptávku a na tu se ozvou hlídačky z okolí, ze kterých si pak už jen podle jejich hodnocení a ceny vybere tu nejvhodnější nabídku. Může přitom jít o hlídání za pár dní nebo za pár hodin.

B 1

Aplikace je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Text nevyjadřuje názor redakce