Podnikatelům v Česku zabere vyřizování daní 248 hodin ročně. Česku tak patří 53. místo ze 190 hodnocených zemí. Ve vítězném Lucembursku, je to jen 55 hodin.


V Rakousku jde zhruba o 130 hodin, na Slovensku je to také méně než u nás, zhruba 190 hodin. O zhruba třicet hodin ročně méně papírují Němci, naopak polští podnikatelé si s daněmi užijí ještě o 12 hodin déle než ti čeští.


V Rakousku jde zhruba o 130 hodin, na Slovensku je to také méně než u nás, zhruba 190 hodin. O zhruba třicet hodin ročně méně papírují Němci, naopak.

Údaje zveřejnil irozhlas.cz na základě studie Doing Business 2018, kterou zpracovává světová banka.

Kontrolní hlášení, EET, náročný a komplikovaný daňový systém

Důvodem, proč byrokracie s daněmi v ČR vzrostla o 14 hodin ročně, je podle autorů studie zavedení kontrolního hlášení. Kontrolní hlášení není ale hlavním viníkem. Největší problém je v náročnosti daňového systému, který se za posledních 25 let často měnil a je dán i faktem, že některé údaje jsou vyžadovány po podnikatelích několikrát.


Jak z toho ven? Přinese změny stát?

Změnu a zjednodušení lze očekávat od připravovaného zákona o dani z příjmu, který by měl eliminovat celou řadu výjimek a komplikovaný systém výrazně zjednodušit.

Není třeba čekat, šetřete se svým časem a penězi již dnes!

Pro mnohé podnikatele to bude překvapením, ale přestat papírovat můžete už dnes. Digitalizace prvotní evidence již pokročila i u nás.

Máme pro Vás dva skvělé tipy.


TIP 1.


Udělejte si letos daňové přiznání online. Zvládnete za pár minut a bude Vás to bavit. Navíc je to zcela anonymní a bez registrace. Zkuste to nezávazně zde. Výpočet daní je v náhledu zcela ZDARMA. Kompletní přiznání je pak odesláno za poplatek 140 Kč.


TIP 2.

Přestaňte papírovat a pořiďte si BEZŠANONU.cz. BEZŠANONU.cz je jednoduchý nástroj, který podnikatelům a malým firmám výrazně zjednodušuje podnikání. 

Do dvou minut po registraci v něm snadno vystavíte svoji první fakturu online a to včetně vložení Vašeho loga a podpisu.


Systém si elegantně poradí i s opakovanou fakturací či zálohovými platbami. Kromě faktur má systém pokladnu, takže účtenky vystavíte hravě a propojení na EET, pokud bude třeba, zvládnete raz dva.


A co výdaje? Nemusíte už ukládat své výdajové doklady do krabice (např. při nákupu na benzince, počítače, atd.). Stačí, když si účtenky vyfotíte mobilem a nahrajete si je do aplikace. Už se nikdy nebudete muset obávat reklamací. Všechny doklady budete mít jednou provždy v aplikaci a kdykoliv k prokázání. Žádná účtenka už nevybledne, žádná se nezmačká, žádná faktura se neztratí.


Cashflow, DPH, kontrolní hlášení, klienti, Daňové přiznání online? Ano i tohle budete mít pořešené. 


A co účetní?


Pokud využíváte služeb externí účetní, tak zavedením BEZŠANONU.cz získáte dvě zásadní výhody. Vaší účetní přidělíte přístup do své firmy a máte vystaráno. Zbavíte se předávání dokladů a Vaší účetní umožníte, aby místo zaúčtovávání Vašich dokladů aktivně a online optimalizovala.


Tohle nemá chybu, že? Začněte využívat BEZŠANONU.cz již dnes.


Ušetříte zhruba 7 dní svého života za rok!


Zkuste si to hned a získejte 1 měsíc používání nejvyššího tarifu ZCELA ZDARMA. Rozběhnete to za 2 minuty. Stačí Vaše IČ a podklady pro Vaši první fakturu.

Text nevyjadřuje názor redakce