Česko je možná stále země hlídacích babiček, přesto je zároveň domovem revoluční aplikace Babysitting.today. Za jejím úspěchem stojí i technické řešení, díky kterému si uživatelé objednají hlídání dětí doslova na pár kliknutí. Vyvíjí ji česká firma Ackee, která má prsty i v aplikacích jako Dáme jídlo nebo chytré mobilní čtečce Tapito.

Podle šéfa Babysitting.today Davida Bartoše se jeho tým doposud soustředil výhradně na piplání samotné služby, aby světu představil co nejdokonalejší produkt. Všechny další součásti aplikace, jako je komunikace mezi uživateli či platby, proto namísto vlastního vývoje přenechali expertům v oboru. Babysitting.today je tak uvnitř mixem těch nejlepších technologií, které jsou v současnosti na trhu k dispozici.

 

Aplikace se vlastně skládá ze dvou – jedné pro rodiče a jedné pro hlídačky – které jsou propojené v cloudu. Například pro komunikaci s uživateli využívá Intercom, který úspěšně implementovaly i celosvětově známé služby Spotify, Shopify nebo Y Combinator. „Tahle šikovná platforma nám umožňuje být s uživateli ve spojení formou chatu, lze rovněž vytvářet databáze a uživatele filtrovat,“ říká Bartoš.

Zprocesování plateb a ověření platnosti karet zase zajišťuje nástroj Braintree od Pay Palu, díky kterému lidé platí i za taxíky Uberu, ubytování Airbnb nebo letenky Skyscanneru. O databáze se starají technologie IBM a tak dále.

„Je to pro nás skvělé v tom, že se nemusíme strachovat o bezpečnost údajů našich uživatelů. Neměli bychom dostatek financí na vývoj a neustálé udržování vlastního softwaru tak, abychom neměli strach, že se něco pokazí. To by pro nás byla konečná,“ vysvětluje Bartoš.

S jeho filosofií se ztotožnili i vývojáři v Ackee, kteří Babysitting.today postavili z jednotlivých dílků tak, aby se skvěle doplňovaly a zároveň šla celá aplikace v případě potřeby přeskládat.

2

„Důvod, proč používáme dost nástrojů formou „software jako služba“ je ten, že si myslíme, že každý startup by se měl zabývat hlavně svou hlavní funkcionalitou a na běžné věci využít již osvědčená řešení. Na ověření životnosti to stačí a jak projekt škáluje, tak může částečně komponenty dle potřeby měnit za jiné alternativy. Tato modulární architektura je hlavně u startupu k nezaplacení,“ říká zakladatel a technický ředitel Ackee Dominik Veselý.

Životnost Babysitting.today se přitom už osvědčila. Aplikace poté, co ovládla český a slovenský trh, slaví nově úspěch také v Berlíně a hledá investora, s jehož pomocí by ještě letos měla pokrýt celé Německo.

Aplikace Babysitting.today je určena ke stažení na chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Text nevyjadřuje názor redakce