Nebylo je vidět na žádné startupové soutěži, přesto je Babysitting.today jedna z nejnadějnějších aplikací, která v posledních letech vzešla z české kotliny. Tým kolem Davida Bartoše se totiž soustředil na produkt, který chtěl světu představit vypiplaný k dokonalosti. A podle úspěchu, jenž jeho appka na zajištění hlídání dětí zaznamenala nejen v Česku a na Slovensku, ale i v Berlíně, se to zjevně povedlo.

Právě Německo je v současnosti středobodem zájmu Babysitting.today. V Berlíně firma po pouhých několika měsících vydělává z každého hlídání dvojnásobek toho, co v České republice. Expanze do dalších více než 70 velkých německých měst tak dává smysl. Jenže hnacím motorem pro rozvoj je investice a zde se tak projevuje zmíněná skutečnost, že Babysitting.today se zatím nikde nepředváděl a rostl víceméně organicky. „Máme funkční produkt a skvělý tým lidí. Jediné, co nám schází k tomu, abychom se stali extrémně velcí, je investor,“ vysvětluje šéf Babysitting.today David Bartoš.

B T 1

Z českého trhu aplikace rychle vyrostla, kdežto ten německý je osminásobný. A profesionálnímu hlídání také více otevřený. Jednak je zde kultura „hlídaček“ historicky mnohem silnější, zároveň je placené hlídání nákladem na dítě, který je možné odečíst z daní.

„Stalo se nám, že naši němečtí uživatelé odjeli do Dánska a začali nám tam vystavovat nabídky na hlídání. Nemáme tam ale ještě žádnou hlídačku. Mají pocit, že už jsme celoevropští a to je také náš záměr,“ říká Bartoš.

Letos by Babysitting.today měl u našich západních sousedů zajišťovat šest tisíc hlídání za měsíc s obratem okolo 7,5 milionu korun měsíčně. Nikde ale není psáno, že to se správnou podporou nemůže být víc. Nebo že musí zůstat jen u Německa.

B T 2

„V celé západní Evropě si nechává týdně hlídat děti 10 milionů rodin. Když tedy přijde investor s tím, že chce spustit nějaký konkrétní trh, stačí říct a my jsme schopni to do pár měsíců udělat,“ říká Bartoš.

Pro investory je navíc lákavá i skutečnost, že Babysitting.today nemá přímou konkurenci. Tou jsou hlavně weby, které však fungují na principu předplatného, po jehož zaplacení dostane uživatel telefonní čísla na hlídačky a musí telefonovat a zjišťovat, zda má některá čas. Babysitting.today je on-demand aplikace – rodič vystaví nabídku na hlídání, hlídačky reagují cenovou nabídkou a rodič si vybere tu, která mu nejvíce vyhovuje. Za aplikaci samotnou nic neplatí, za hlídání pak zaplatí jednoduše kartou v aplikaci.

Aplikace Babysitting.today je určena ke stažení na chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Text nevyjadřuje názor redakce