novy joSérie Jamo Studio 8 je vytvořena pro všechny, kteří mají rádi opravdový a silný zážitek, a proto podporuje i technologii Dolby Atmos®. K dosažení uceleného a obklopujícího dojmu ze sledovaného filmu stačí jednoduše přidat samostatné Dolby Atmos® reproduktory S 8 ATM. Jejich efekt spočívá v tom, že směřují nahoru a pomocí odrazů od stropu přidávají zvuku na plasticitě. Divák tak najednou vnímá zvuk nejen kolem sebe, ale též nad sebou, což daleko více odpovídá realitě. Jamo si potrpí na design bez rušivých prvků, takže není divu, že přídavné Dolby Atmos® reproduktory nepotřebují žádné samostatné kabely. Se „základnovými“ reprobednami jsou propojené pomocí speciálních kovových pinů a všechna potřebná kabeláž je vedena vnitřky.

JAMO Studio 8 1Čistota a preciznost se projevuje i v samotném zpracování. Ozvučnice má jasně dané hrany bez zaoblení, oválné bassreflexové otvory jsou u sloupových i regálových beden těsně nad zemí a na čelní straně, tudíž jsou vhodné i do menších prostor a můžete je postavit až ke zdi. Citlivé reproduktory samozřejmě chrání před mechanickým poškozením a nečistotami světle či tmavě šedá magnetická mřížka. Tu stačí jen jemně přiložit a síla magnetu ji rychle a přesně přichytí k ozvučnici. Přední reprobedny, zadní satelity i subwoofer mají na samém spodku dřevěný soklík, z nějž u sloupů vycházejí čtyři kovové ploché nožičky zajišťující větší stabilitu. Tvoří tak velmi zajímavý prvek, jenž ozvláštňuje jinak zcela hladký, severský vzhled. Center sice tento soklík nemá, ale zato disponuje dvojicí dřevěných nožiček, díky nimž stojí vůči divákovi ve správném úhlu. Všechny reproduktory se nabízí s povrchovou úpravou ve třech barevných variantách: bílá, černá a ořech. Proto se hodí jak do konzervativněji pojatých, tak i modernějších interiérů.

Multikanálový systém Jamo Studio 8 lze skládat z několika různých variant. V nabídce jsou tři různé sloupové a dvě regálové reprobedny, dále také dvojice centerů a subwooferů. Rozdíl mezi jednotlivými komponenty spočívá ve velikosti, a tedy i počtu či průměru reproduktorů. Například nejvyšší sloupy s označením S 809, měřící přes jeden metr, mají trojici třinácticentimetrových středobasových měničů, nejnižší sloupy S 805 mají pak středobas „pouze“ jeden a měří pod devadesát centimetrů.

Novou sérii reproduktorů Jamo Studio 8 a další výrobky Jamo, Klipsch, Onkyo či Podspeakers dováží společnost CPT Praha. Předběžné ceny se pohybují u sloupových reprobeden od 9 990 Kč do 16 990 Kč za pár, menší regálové satelity stojí 4 490 Kč, větší pak 6 490 Kč za pár. Menší centr bude možné pořídit za 3 990 Kč, větší za 5 490 Kč, subwoofer stojí opět podle velikosti buď 5 990 Kč, nebo 7 490 Kč. Pár přídavných Dolby Atmos® reproduktorů se prodává za 5 490 Kč. CPT Praha také umožňuje zakoupit přímo celé sestavy 5.0 a 5.1, jejich cena se pak odvíjí od jednotlivých komponentů.

Text nevyjadřuje názor redakce