Ať už má k vyřízení něco pracovního nebo se prostě jen chce jít bavit, každý rodič někdy řeší nelehkou situaci, kdy nutně potřebuje pohlídat dítě. Více než 15 tisíc z nich už přitom tento problém umí vyřešit moderně, pár kliknutími na displeji chytrého telefonu. Pomáhá jim s tím česká aplikace Babysitting.today, která se po domácím trhu, Slovensku a Německu chystá ovládnout Evropu.

Zajistit si v 21. století hlídání totiž není o nic těžší než objednat si odvoz. Rodič vyvěsí poptávku a na tu se ozvou hlídačky z okolí, ze kterých si pak už jen podle jejich hodnocení a ceny vybere tu nejvhodnější nabídku. Může to být hlídání plánované za pár dní nebo akutní za pár hodin.

„Přesně tak ten nápad vznikl. Potřeboval jsem večer pohlídat dítě, ale hlídání mi kikslo,“ říká David Bartoš, CEO Babysitting.today, jehož tým už dva roky z Karlína pomáhá rodičům nejen v Praze nebo Bratislavě, ale čerstvě i v Berlíně.

BS 6

Aplikace aktuálně vyřizuje 600 poptávek za měsíc, toto číslo ale rychle zastarává. Uživatelská základna se totiž zvětšuje každý měsíc o pětinu. Není tak divu, že Česko-Slovensko začalo být firmě malé. Právě německá metropole a další města našich západních sousedů mají být pro Babysitting.today dveřmi do západní Evropy, kde je profesionální hlídání dětí přeci jen zažitější než v „babičkovské“ České republice.

„V Německu je dalších více než 70 měst nad 100 tisíc obyvatel, které představují velký potenciál. Do konce roku 2018 bychom tam měli zajišťovat šest tisíc hlídání za měsíc s obratem okolo 7,5 milionu korun,“ vypočítává Bartoš.

Babysitting.today má dobře našlápnuto už jen proto, že v současnosti neexistuje přímý konkurent, který by hlídání dětí zprostředkovával na takto propracované technologické platformě. Jak je důležité být první přitom ukazuje třeba příklad dopravní aplikace Uber, která patří mezi startupy, u kterých se David Bartoš inspiroval. Firma je ale dva roky financována z vlastních zdrojů a tak se pro velkou expanzi rozhodla hledat investory.

„Na rozdíl od Uberu náš byznys není svázán regulací. Když si dnes vyhlédneme nový trh, jsme tam za pár měsíců schopni spustit ostrý provoz, a to při nákladech v řádu nižších stovek tisíc,“ vysvětluje Bartoš a za příklad dává právě Berlín, kde se hlídání začala uskutečňovat 24 hodin po oficiálním startu aplikace.

12

 

 

 

 

 

 

 

Se správným partnerem tak není cíl operovat do roku 2020 v celé západní Evropě vůbec vzdálený. A pak? USA, Asie... Ale to je podle Bartoše prý ještě za dlouho. Potenciál Babysitting.today ale není o nic menší než potenciál zmíněného nejhodnotnějšího startupu světa.

Aplikace je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na http://www.babysitting.today/cs, nebo na Facebooku.

Text nevyjadřuje názor redakce