Show prezentovala VIP hostům tři kolekce, každou uchopenou unikátně jednotlivými designéry dle zadání soutěže, kdy tématem bylo: Heritage/dědictví s ohledem na udržitelnost. Právě udržitelnost se nyní v módním průmyslu stává nejen trendem, ale především nezbytností. Trojice finalistů, Pavel Berky, Lay Sedláková, Jiří Kalfař, která se o milionovou výhru utká v závěrečné epizodě 29. června, svými kolekcemi ohromila – kromě módní přehlídky i nadčasovými lookbooky vytvořenými pod taktovkou renomované fotografky Lucie Robinson.  

 

 

Pavel Berky, slovenský návrhář žijící v Londýně, se nechal inspirovat módou našich maminek a babiček, minimalismem a elegantní ženskostí, které uchopil jemu vlastním inovativním přístupem, hrou barev a neotřelými střihy. Jeho kvality již ocenili také v americké Exalt Fashion Show, díky které nyní předvede své kolekce na Fashion Weeku v Paříži, Miláně, Londýně a New York City.

01 Pavel Berky

Lay Sedláková, jediná žena mezi finalisty, původně vstoupila do soutěže jako náhradnice, nicméně díky kvalitě a pečlivé práci získala vysoké uznání poroty a divokou kartu, s níž postoupila z druhého kola rovnou do finále. Její kolekce získala na výjimečnosti novým materiálem, se kterým pracovala vůbec poprvé a který si sama navrhla – žakárem. Dodal modelům ženskost a půvab, její tvorbě vlastní.

sedlakova

Jiří Kalfař na rozdíl od dalších dvou finalistů fashion design nikdy nestudoval. Provedením kolekcí nicméně dokázal přesvědčit nekompromisní porotu o svém místě ve finále.  Dnes jeho modely nosí například Karolina Kurková či Louisa Johnson a objevují se na mezinárodní scéně, například v Sport´s Illustrated, Vogue.it, L’Officiel nebo módní bibli Harper´s Bazaar. Díky znalosti světa módy a divadla dokáže reagovat na potřeby veřejnosti a zároveň povýšit kreativitu ve vizi a vizi v realizaci.

02 Jiri Kalfar

Kdo z nich bude stát na konci soutěže jako vítěz, rozhodne porota složená z módních expertů – Katarína Král, manažerka s letitými zkušenostmi v oblasti módních řetězců, ale také zapálená iniciátorka projektů na podporu lokální módy, Barbara Nesvadbová, úspěšná autorka bestsellerů a šéfredaktorka české verze Harper’s Bazaar, Lucie Robinson, renomovaná módní a portrétní fotografka světových značek a hostující úspěšní čeští designéři Mirka Horká, Petra Balvínová, Kamila Vodochodská, Josefína Bakošová a Pavel Ivančic.

Vítěz, který bude vyhlášen 29. června 2017 na TV Óčko a online na Spot Magazine, má před sebou nelehký úkol. V průběhu léta bude pracovat na tvorbě autorské ready-to-wear kolekce, kterou slavnostně představí na podzim 2017 v rámci Grand Openingu nové části Centra Chodov Designer Gallery.

Související

Poděkování za spolupráci náleží partnerům: Mercedes-Benz Praha, Veuve Cliquot, PAR EXCELLENCE, Aurosa, Vnitroblock, Víno Baloun, BiOrganica, Manufaktura, TONAK, Salon Michal Zapoměl, My Model Agency a Fujifilm Česko.

Mediálními partneri projektu jsou: TV Óčko, Harper’s Bazaar a Fashion Map.

 

Text nevyjadřuje názor redakce