Klipsch Stream je novinkou, založenou na DTS Play-Fi®, což je multiroom technologie, se kterou je možné mít v jedné síti vícero přehrávacích zařízení a zároveň i vícero různých uživatelů - posluchačů, kdy si každý může na vybrané sestavě poslouchat, nač má zrovna náladu. Funguje na bezztrátovém přenosu signálu pomocí wi-fi a podporuje Hi-Res audio.

U multiroom systémů je důležité, aby byla jejich instalace a obsluha jednoduchá. Tyto požadavky Klipsch splňuje stoprocentně, protože audio systém Stream stačí jen zapnout, připojit k domácí wi-fi síti, stáhnout z Google Play či App Store ovládací aplikaci a hned můžete začít streamovat buďto přímo z telefonu, z online audioték jako je Spotify, TIDAL, či Deezer, nebo také ze serveru DLNA i z CD přehrávače. PowerGate Lifestyle 12

Základním stavebním kamenem celého Klipsch Stream systému je vstupně výstupní brána, nazvaná jednoduše Gate, která slouží pro připojení jakéhokoli audio zařízení. Bez problémů si poradí s vašimi zesilovači, aktivními reproduktory, nebo se zdroji jako je CD přehrávač či gramofon. Podobný účel má i Powergate, což je opět vstupně výstupní brána, ale její součástí je i výkonný stereo zesilovač.

Do série Stream patří také několik různých reprosoustav. Pro domácí kino se hodí například dva modely soundbarů. Prvním je RSB-14, který je spolu se svým osmipalcovým bezdrátovým subwooferem zároveň nejvýkonnější 2.1 sestavou. Druhým je pak soundbar RSB-8 se šesti a půl palcovým bezdrátovým subwooferem. Obě tyto sestavy mohou pracovat v několika zvukových režimech (Dolby Audio, Surround, Dialog, Night) a dají se samozřejmě ovládat pomocí Klipsch aplikace z mobilu.

Dalším reproduktorem patřícím do systému Stream je kompaktní Klipsch Reference RW-1, který se samostatně nebo v páru výtečně hodí k ozvučení menších místností, případně lze pomocí zmíněné aplikace přenastavit a využít také jako zadní reproduktor(y) k domácímu kinu. RW 1 lifestyle 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro posluchače z řad milovníků retro designu se nabízí lahůdka v podobě stolního stereo systému nazvaná The Three. Jde o luxusně zpracovaný výrobek s dřevěnou ozvučnicí a měděnými ovládacími tlačítky a spínači. Tento bezdrátový Play-Fi reproduktor podporuje přehrávání Hi-Res audia, díky čemuž se perfektně hodí pro poslech hudby z počítače.

A ještě jedna zajímavost: DTS Play-Fi® je otevřená technologie, kterou do svých audiokomponentů mohou integrovat různí výrobci. Takže dnes jsou už součástí široké Play-Fi rodiny například i výrobky od společností Pioneer, Onkyo, Arcam, McIntosh, Rotel, Sonus faber nebo právě Klipsch. Klipsch stream

Reprosoustavy a další výrobky Klipsch včetně systému Stream dováží společnost CPT Praha, na jejíchž stránkách naleznete kompletní specifikace a ceny jednotlivých produktů.

Text nevyjadřuje názor redakce