Pražské Košíře se rozprostírají na pravém břehu Motolského potoka nedaleko parků Klamovka, Bertramka a Petřín. Čtvrť vzdálená jen 10 minut cesty od Anděla lidem nabízí vše, co po bydlení požadují: pohodlný život nedaleko centra, blízkost zeleně, dopravní dostupnost a rozvinutou občanskou vybavenost.

Dobrá adresa v Praze 5
Praha 5 se v posledních letech proměňuje a Košíře jsou toho příkladem. Dříve ryze zemědělská oblast, kde se pěstovala vinná réva, zůstávala až do 19. století vesnicí. Na rozdíl od jiných pražských lokalit nebyla poznamenána panelovou výstavbou a dnes prochází revitalizací. Příkladem je projekt Motolské údolí, který počítá s úpravou ulic Vrchlického a Plzeňská.

Oblast, která je propojená s přírodou a současně je výborně dopravně dostupná MHD i autem, má všechny předpoklady, aby se v průběhu několika let proměnila ve vyhledávanou pražskou čtvrť. Koupě bytu je tak v této lokalitě podle expertů výhodnou investicí.


Zeleň, občanská vybavenost, úspory
Nové bydlení vyrůstá ve všech částech pražské metropole, Košíře a Smíchov nevyjímaje. Zájemce o nemovitosti do těchto míst láká rozvinutá infrastruktura i blízké parky. Košíře jsou doslova v obklopení zeleně, která vybízí k procházkám i sportování. Je zde rozsáhlá síť obchodů, kaváren, fitness center i lékáren. Občanskou vybavenost doplňují školy a školky v docházkové vzdálenosti. Poptávka po bydlení v této lokalitě proto narůstá.

Jedním z nových projektů, které v Košířích vznikají, je Rezidence Vrchlického. Výstavba bytů byla zahájena koncem léta 2016 a k nastěhování budou připravené v roce 2018. Projekt je koncipován jako nízkoenergetické bydlení a nabídne 73 moderních bytových jednotek. Počítá se s byty o dispozicích 1+kk až 3+kk. Přízemní byty budou mít předzahrádky, ve vyšších patrech budou terasy. Počítá se i s dostatečným množstvím parkovacích míst.

Text nevyjadřuje názor redakce