Sociální sítě používají denně miliony lidí. Založit novou sociální síť by se mohlo jevit jako bláznivý nápad, který spolkne hodně peněz a bude bez efektu. Zafungovalo to opačně! V České republice vznikla nová specificky zaměřená sociální síť, která je určena hlavně pro rodiče malých dětí a její popularita rapidně roste každý den. 

Spojuje rodiče a potřeby dětí

Nová sociální síť funguje na adrese iskolky.cz a je určena pro specifický okruh uživatelů. Právě z toho pramení její popularita. Každý den se do sítě registrují noví uživatelé. Měsíčně dochází k navýšení návštěvnosti o desítky procent.

Síť iskolky.cz je určena pro učitele, školky, jesle, osoby, které nabízí hlídání dětí a také pro rodiče a všechny ostatní. Slouží jako místo, kde se spojují potřeby dětí a nabídka služeb pro ně. Princip fungování je podobný jako u ostatních sociálních sítí. Uživatelé zde mohou sdílet fotografie, videa i události. Školkám slouží síť jako efektivní forma propagace. Rodiče si díky fotkám i dalším informacím mohou o školce či jeslích udělat reálnou představu a porovnat si vybrané zařízení s ostatními. Pro školku je nová síť zase příležitostí, jak dát rodičům o sobě vědět a ukázat, proč by si měli vybrat právě ji.

Fórum, magazín a další přívětivé funkce

Každý uživatel sítě si může zvolit, komu se bude jeho činnost zobrazovat (veřejnost, přátelé, ostatní registrovaní uživatelé, nikdo jiný než já). Užitečnou funkcí jsou soukromé zprávy a hromadné rozesílání emailů ostatním uživatelům. Na iskolky.cz je školka, jesle, hlídání dětí a kromě toho také diskuzní fórum, kde mohou uživatelé debatovat a dokonce i prodávat nebo kupovat věci. Nechybí zde ani magazín, který obsahuje cenné rady hlavně pro rodiče.

Text nevyjadřuje názor redakce