Nejvíc si pamatuji paní, co si přišla půjčit na vlastní hrobku a pěkný funus,“ říká Anna Bláhová, která se stará o zákazníky v Zonky (www.zonky.cz). Zonky přivedlo do Česka půjčky mezi lidmi. Anna má za sebou typický příběh ze startupu, kde všechno - i kariéra, může ze dne na den bleskově vyrůst. Ještě před dvěma měsíci se na Zonky o všechny zákazníky starala sama. Dnes vede pětičlenný tým.

Vystudovala jste VŠE, pracovala v bance, pak v energiích. Čím vás zaujal Zonky?
Lákala mě práce ve start upu, po korporacích jsem chtěla jinam. Pracuji v malém týmu nadšenců, hodně se podílím na tom, jak bude služba vypadat. Mám z práce radost, to jsem nebyla zvyklá…

Přišla jste na pohovor v kostýmku?
Přišla jsem v zebřích šatech, což budoucí kolegy pobavilo. A když jsem pak na ukázku udělala video se zvířátky na špejlích o tom, jak by taková sdílená ekonomika fungovala v bajce, přijali mě.

To zní zábavně, ale je to pořád taková legrace? Teď když Zonkyho začíná znát široká veřejnost a počty žadatelů i investorů jdou do tisíců?
No, je to pořád trochu cirkus. (Smích.) Ale ne, je to stresující a chaotické, ale v Zonky si připadám jako s vlastní rodinou, všichni tou prací žijeme. Já mám ráda lidi. V bance jsou na všechno směrnic a není tam ani kousek místa pro člověka. U zákazníků ani u zaměstnanců.V Zonky je to opačně, pořád vymýšlíme, jak vyjít lidem vstříc. Společně. Když něco řeknu, tak nad tím ostatní přemýšlejí.

Jak se Zonky liší od banky z pohledu zákazníka?
My se lidmi a jejich sny a potřebami skutečně zabýváme. Neškatulkujeme je podle příjmů, pohlaví a bydlení, víc nás zajímá, čeho dosáhli, co mají rádi a co je zajímá. Lidem věříme. Třeba maminka na mateřské dostane v bance v lepším případě vyšší úrok, nebo má úplně smůlu. My zjistíme, že je to bývalá manažerka, má vlastní e-shop, je aktivní ve své komunitě a je jen otázka času, než bude zase vydělávat. Takže ji rádi podpoříme.

A nějaké racionální výhody?
Jsme levnější a rychlejší než banky, neplatíme síť poboček a armádu zaměstnanců. Výhodnější úroky máme pro investory i pro lidi, kteří si půjčují. Další plus je jednoduchost. Všechno zařídíte online na našich stránkách www.zonky.cz. Vyplníte dotazník,nahrajete dva doklady totožnosti a tři bankovní výpisy a my vám připravíme nabídku. Celé to vyřídíte za deset minut.

Anna Bláhová, šéfka Péče o zákazníky v Zonky.cz

 

 

 

 

 

 

 

Chcete o nás a o tom, co děláme, vědět víc?


1. Podívejte se na naše stránky www.zonky.cz.
2. Napište mi na lucie.tvaruzkova@zonky.cz.
3. Zavolejte nám na 800 449 999.
4. Stavte se v naší pražské pobočce na adrese Zonky, Štefánikova 43a, budova D, Praha 5. Jsme tu každý pracovní den od 8 do 18.

Text nevyjadřuje názor redakce