Trendem letošní zimy jsou čaje s nádechem Orientu

Typická koření, jako jsou kardamom nebo skořice, vás nejen zahřejí, ale spolu s přidaným ovocem vám jejich chuť i vůně rychle navodí atmosféru pohádek tisíce a jedné noci.

Pokud chcete vyzkoušet něco velmi tradičního, šáhněte po originálním indickém čaji  Masala ChaiJde o směs pravého černého čaje, kardamomu, skořice a hřebíčku. Dle legend sahá historie tohoto nápoje až 9000 let zpátky a také se traduje, že pokud žena podá muži nápoj se špetkou kardamomu, navždy ho okouzlí. Určitě všechny ale tento čaj pořádně prozahřeje a díky vysokému obsahu kofeinu také povzbudí.  Lze jej připravit jako běžný nálev, ale pokud byste chtěli vyzkoušet typickou indickou přípravu, tak dejte vařit 100 ml vody s 1 lžičkou cukru a 1 lžící čaje Masala. Jakmile směs začne vřít, přidejte 300 ml horkého mléka a opět přiveďte k varu. Následně na 3 minuty odstavte a poté přeceďte.

Ájurvédský čaj Kakao - kardamom

Výjimečnou chuť kakaových bobů, fenyklu a kardamomu objevíte v Ájurvédském čaji Kakao – kardamom. Ájurvédská tradiční medicína, která se zrodila v Indii před asi 5000 lety, je často nazývána matkou všech léčebných systémů. Uvádí živé organismy do rovnováhy, obnovuje jejich sílu, snižuje jejich zranitelnost a umocňuje obranyschopnost.  Čaj pokládá za nápoj prospěšný zdraví a také za posilující lék pro celé tělo.  Nejtypičtějšími složkami ájurvédských čajů jsou pak koření jako hřebíček, skořice nebo zázvor a pokud se k nim přidá lehce afrodisiakální kakao a kardamom, nápoj zdraví a lásky je na světě.

V případě, že hledáte čaj pro celou rodinu, který lze popíjet v průběhu celého dne, vyzkoušejte ovocnou směs Pozdrav z Persie. Datle, fíky, hrušky a meruňky vytvářejí spolu s jemným přírodním aroma vanilky okouzlující chuť. A protože tato směs neobsahuje kyselkavý ibišek, není čaj nutné vůbec doslazovat a oblíbí si ho i malé děti.

Je libo raději kávu?

Pokud si rádi dopřeje šálek jedinečné kávy, doporučujeme šáhnout po té výběrové. A proč ji vyzkoušet? Protože základem této kávy jsou kávová zrna vyrobena výhradně z těch nejkvalitnějších vyzrálých kávových třešní, které byly zpracovány mistrným způsobem pod dohledem zkušených kávových specialistů. Jedinečná kvalita, specifická chuť a vynikající charakter ji pak zřetelně odlišují od běžně nabízených káv.

Kávová plantáž

Od farmářů Any a Reneho Hernandezových, kteří vlastní farmu Santa Christina v pohoří El Balsamo Qetzaltepeq nedaleko San Salvadoru, stojí za vyzkoušení El Salvador Santa Christina Honey. Jedná se o 100% arabiku v jejíž sladké chuti a krémovém těle objevíte tóny sladkých oříšků a kakaa.

Bohatou ovocnou chuť s příchutí vlašských ořechů, vůni ostružin s černým rybízem a jiskřivou aciditu objevíte v kostarické kávě Las Adelitas Natural od sourozenců Ernesta a Marca Vinicio Ruizových, kteří vlastní farmu v centrální oblasti Heredia v nadmořské výšce 1350m.

A pokud chcete svou domácnost pořádně vánočně provonět, tak jablka se skořicí v aromatizované kávě Jablečný závin určitě budou to pravé.

Tyto čajové a kávové novinky a také mnoho dalšího včetně čajového a kávového příslušenství nabízí ryze česká společnost Oxalis spol. s r. o., která provozuje síť více než 60 prodejen Oxalis čaj&káva a která v příštím roce oslaví již 25 let na trhu. Oxalis patří mezi přední evropské výrobce a distributory sypaného čaje a plantážní kávy a jejím posláním je nabídnout zákazníkům jedinečnou kvalitu, chuť, požitek a relaxaci u šálku čaje a kávy. Od léta 2013 je také vlastníkem jedné z největších pražíren výběrové kávy v ČR.

Více informací a také celou nabídku naleznete na www.oxalis.cz

Oxalis – to nejlepší z čaje a kávy…..