Pro televizory Samsung je typické především jejich intuitivní ovládání. Základním prvkem je přehledné rozhraní Smart Hub, které se vám v podobě spodní lišty objeví ihned po zapnutí TV. Umožní vám jednoduchý výběr z kompletní nabídky za pomoci náhledů, aniž byste museli daný obsah otevřít. Brzy si zvyknete na pohodlné ovládání, díky kterému budete svůj televizor využívat i jiným účelům, než jste byli doposud zvyklí. Můžete na něm po spárování promítat fotografie ze svého mobilního telefonu, pouštět podkresovou hudbu při setkání s přáteli a mnohé další.

Samsung

Autodetekce i chytrý ovladač

Smart vlastnosti lze rozdělit do dvou kategorií – jednu tvoří zabudované parametry televizoru, druhou pak samotné aplikace. Do první kategorie patří zejména schopnost automatické detekce připojených zařízení, jako je například BluRay přehrávač, herní konzole, externí disk atd. U klasických televizorů se vám po připojení zařízení na obrazovce ukáže jen HDMI1 nebo HDMI2 a vy musíte složitě přes kabely zjišťovat, které zařízení máte právě v náhledu. Oproti tomu Samsung Smart TV díky automatické detekci ihned zobrazí přímo název připojeného zařízení (např. DVD přehrávač). U televizorů z kategorií QLED a Premium UHD jsou pak všechna zařízení zapojena do One Connect Boxu, který celý proces ještě více zjednodušuje. Orientace a ovládání je tak velice snadné.

Samsung tv

Navíc lze vše ovládat jediným chytrým ovladačem One Remote. Tento stylový a elegantní dálkový ovladač je zbavený veškerých přebytečných tlačítek a umožňuje intuitivní ovládání jak samotného televizoru, tak všech ostatních připojených audio/vizuálních zařízení. Smart TV tedy připojené zařízení automaticky rozpozná a pojmenuje a jediným ovladačem pak navolíte veškeré podrobnosti sledovaného obsahu.

Jedinečné aplikace

Druhou kategorii pak tvoří veškeré lokální aplikace, které Samsung jako jediný výrobce integroval do svých Smart televizorů. V rámci IPTV nabízí čtyři vlastní programy – Kuki, Lepší.TV, SledovaniTV.cz a ModerniTV. Pro jejich sledování navíc není potřeba žádný set-top box. Vášnivý hráči počítačových her budou mít radost i z funkce Steam Link, které umožňuje bezdrátové propojení televizoru s domácím počítačem. Díky tomu si můžete pohodlně přehrávat steamové hry na velké obrazovce.

Podívejte se, jaké chytré aplikace můžete využívat na svém Smart televizoru: