Velká úhlopříčka, malá úhlopříčka, zahnutá nebo plochá obrazovka, desítky technologií… K jednoduchému a rychlému výběru správného typu televizoru poslouží jediná otázka: Co na svém televizoru sleduji nebo dělám nejčastěji? Odpověď vás pak sama dovede ke konkrétním modelům televizorů.

Filmový fanda

Filmový fanoušek chce ten nejlepší obraz bez kompromisů, veškeré parametry televizoru tak představují maximum. Například s modely od Samsungu z řady QLED a Premium UHD a je dokonalý zážitek pojištěný perfektním obrazem a 10bitovým zobrazením barev. U QLED televizorů je navíc díky nejnovější technologii Quantum Dot dosaženo 100% objemu barev, tzn. vykreslení všech barev viditelného spektra při všech úrovních jasu obrazovky. Do televizoru si můžete snadno streamovat obsah z oblíbených internetových televizí, ať už to je Netflix, Voyo nebo aplikace Samsungu (Kuki, LepšíTV či ModerniTV).

Infografika

Sportovní fanda

Oproti tomu sportovní nadšenec bude klást důraz na co největší panel pro pohodlné sledování zápasů s rychlým zobrazením sportovních scén. Vysoké rozlišení televizorů UHD od Samsungu umožní pořídit si do klasického obývacího pokoje, kde televizor sledujete ze vzdálenosti dvou metrů, i modely s úhlopříčkou 55 palců) 138 cm (televizor série MU64xx) i větší. S pokročilou barevnou technologií Active Crystal Colour navíc Samsung překonává ostatní UHD televizory, barevná škála je navýšena o 20 % a výsledný obraz tak ožívá přímo před očima.

Hráč počítačových her

Televizor má mnohem širší využití, než je jen sledování televizního programu, modely Samsung UHD jsou proto ideální například i pro hráče počítačových her. Výhodu představuje integrovaná funkce Steam Link, která bezdrátově propojí televizor s domácím počítačem, díky čemuž si můžete pohodlně přehrávat Steamové hry na velké obrazovce. Pokud jste vyznavači herních konzolí připojených přes HDMI kabel, tak herní režim Game Mode soustředí maximální výpočetní výkon procesoru pouze na rychlost a prokreslení hry.

Nadšenci pro krásný design

V dnešní době jsou na televizor kladeny nároky nejen co se týče funkčnosti, ale zejména také designu. Aby zapadly do každého interiéru nebo se naopak staly jedinečným solitérem, je u televizorů Samsung z řad QLED a Premium UHD vyřešeno zapojení všech přídavných audiovizuálních zařízení do One Connect Boxu. Ten lze umístit mimo bezprostřední blízkost televizoru, se kterým je spojený jediným kabelem, v případě QLED dokonce neviditelný. Ideálně je vyřešeno i uchycení na zeď systémem No Gap Wall-Mount, kdy televizor doléhá těsně na stěnu bez zbytečných mezer. Stylové stojany Tower a Studio pro QLED pak estetický dojem dotáhnou k dokonalosti.

Běžní či nenároční uživatelé

Pokud jste se nenašli ani v jedné skupině a chcete ze svého televizoru dostat maximum za přijatelné peníze, vhodné pro vás budou modely kategorie MU6172 - certifikovaných UHD. Jemné rozlišení 4K panelu ve spojení s precizní reprodukcí barev, kontrastu a podporou pro budoucí vysílání DVB-TV  je zárukou, že vám televizor bude sloužit dlouhou dobu bez nutnosti výměny za novější model.  Za své peníze získáte takový televizor, který ocení celá rodina díky snadnému ovládání chytrým ovladačem, nejširší nabídce českých aplikací, integrované IPTV a archivu televizních stanic jako je iVysílání nebo iPrima (funkce HbbTV). 

Víte, co je to UHD?