Nissan Leaf, Tesla S nebo třeba BMW i3. Nová generace elektromobilů přesvědčuje stále více Čechů o tom, že to není žádná hračka pro zábavu, ale plnohodnotné auto, které na rozdíl od svých benzínových a naftových příbuzných jezdí ekologicky i ekonomicky. Investice do pořízení elektromobilu je samozřejmě stále o dost vyšší, jenže proč si ho kupovat, když ho můžete jen používat? S novou službou Zelený řidič nabývá pojem operativní leasing elektromobilu úplně jiný rozměr.

Jak to funguje?

Řidičům tedy služba poskytuje skutečnou svobodu. Na rozdíl od běžného operativního leasingu si u Zeleného řidiče předem vyberete jeden z „balíčků“. Jejich cena se odvíjí od počtu kilometrů (respektive kilowatthodin), které máte ten který měsíc v plánu ujet. Celková částka za měsíční pronájem jednoho ze šesti typů vozů, které má Zelený řidič v nabídce, pak sestává z fixní sumy a ceny vybraného balíčku. Když víte, že příští měsíc strávíte na opačném konci planety, žádný balíček si neobjednáte a zaplatíte pouze fixní složku tarifu. Cena samozřejmě zahrnuje i dobíjení elektromobilu na dobíjecích stanicích za poloviční cenu fosilních paliv či úplně zdarma, a vy tak ve výsledku jezdíte za 1,3 – 3 Kč/km. A ještě šetrně k přírodě.

Dilema? Vyřešeno!

Pokud patříte k těm, kteří stále váhají, zda přejít z benzínu či nafty na elektřinu, Zelený řidič řeší vaše dilema. S ním totiž odpadají starosti s nákupem nového vozu a v ceně zeleného leasingu je pojištění i servis. A hlavně už vás nemusí užírat, že platíte za auto, co stojí třeba dva měsíce před domem!