Náklady na energie tvoří v rozpočtu českých domácností nemalou částku. Úsporu na nich lze ale zajistit nejen třeba používáním úsporných žárovek, ale i chytrou volbou dodavatele. Podle statistik společnosti Operátor trhu s elektřinou (OTE) se lidé dávno přestali bát dodavatele změnit. Ročně za výhodnějším tarifem přejdou stovky tisíc domácnosti (v roce 2016 jich bylo 360 000). A jejich počet meziročně roste. Stejné tendence se týkají i dodavatelů plynu. Po počátečních rozpacích se tedy Češi naučili, že sledovat „podružnosti“, jako je tarif na elektřinu, se jim v dlouhodobém horizontu dost vyplatí.

Robot to zařídí!
Teď přichází služba EnergoGénius, která si tenhle přehled o nabídkách dělá a udržuje za vás. A poskytuje garanci, že tarif, ke kterému vás připojí, bude vždy mezi třemi nejlevnějšími nabídkami na trhu. Služba pracuje pouze s dodavateli, kteří nemají finanční problémy a zástupy nespokojených klientů. Funguje zdarma a pro připojení k ní je potřeba udělat jediné: poskytnout pár údajů o vás a vaší energetické spotřebě. Robot pak už sám zařídí, abyste měnili dodavatele energií v závislosti na nejaktuálnějších výhodných nabídkách bez rizik a možných sankcí za přechod.

Vítejte v moderní Evropě
Trend svobodné volby dodavatele energií podporuje také Energetický regulační úřad, který apeluje na obchodníky, aby podepsali jím vydaný Etický kodex a nevyžadovali placení skrytých poplatků a pokut či dalších sankcí vztahujících se k rozvázání smlouvy. Totéž patří mezi priority Evropské unie. Jedním z cílů její energetické strategie je zjednodušit přechod k jinému dodavateli a celkově snížit jejich marže. EnergoGénius přichází proto, aby tuto vizi umožnil naplnit i vám. Bez nervů a s garancí nízkých cen.

Změny dodavatelů jsou, stejně jako připojení se ke službě, zdarma. Není potřeba žádných zásahů do měřidel a vyúčtování vám budou chodit od EnergoGénius bez ohledu na to, od kterého z prověřených dodavatelů budete zrovna energie čerpat. Už není důvod váhat a odkládat přestup k levnějšímu dodavateli na „někdy“. EnergoGénius ho vyřídí za vás. Více informací na www.energogenius.cz