Vlastníte fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny nebo uvažujete o jejich instalaci? Rádi byste zvýšili návratnost své investice a využívali 100 % energie, kterou vyprodukujete? Připojte se k SolarCloudu, virtuálnímu úložišti fotovoltaické energie a vyhněte se rizikům, která se v České republice s výrobou solární energie pojí.

V Německu jsou solární panely k vidění na každé druhé střeše a ani u nás už není takový pohled raritou. A není divu, solární energie je totiž ze všech obnovitelných zdrojů jediný, který disponuje potenciálem dlouhodobého pokrytí energetických potřeb lidstva bez nežádoucích vedlejších následků. V dlouhodobém horizontu šetří náklady na energie, a navíc je na rozdíl např. od vodní energie dostupný všude. Jedním z možných využití solární energie je výroba elektřiny pomocí fotovoltaických panelů, na které je navíc od minulého roku opět možné získat dotaci od státu. V praxi však jejich majitelé narážejí na potíže především s efektivitou využití vyrobené energie, která se pohybuje mezi 30 a 70 %.

Jedním ze způsobů jejího zvýšení jsou baterie. Jejich pořízení je ale velice nákladné, a navíc v době, kdy celá řada firem investuje do výzkumu a vývoje kolem ukládání solární energie, není ani příliš strategické. Nemusíte mít křišťálovou kouli, abyste tušili, že se v této oblasti pravděpodobně brzy zrodí nějaká revoluční inovace. Nemalá investice do baterií se tudíž v současnosti příliš nevyplatí.

Na český trh nyní přichází novinka, která výrazným způsobem zvyšuje efektivitu fotovoltaiky. Služba jménem SolarCloud umožňuje „skladovat“ solární energii, kterou si vyrobíte, na dobu, kdy ji potřebujete.

Stejnou funkci plní také fotovoltaické baterie. Řešením pro majitele fotovoltaických panelů je tedy právě SolarCloud, který umožňuje využít 100 % vyrobené energie. V praxi služba funguje tak, že od toho, co z virtuálního úložiště spotřebujete, se odečte to, co jste do sítě poslali. Počáteční investice do fotovoltaických panelů se vám tedy touto cestou vrátí mnohem rychleji a vy budete využívat 100 % zelené energie, kterou vyrobíte, a výrazně tak zvýšíte svoji energetickou soběstačnost.

Nabídky SolarCloudu jsou v současné době cílené na malovýrobce do 10 kW, ať už s licencí, či bez. Více informací najdete na www.solar-cloud.cz.